Jak snadno ušetříte za vytápění i chlazení domácnosti?

Fotografie: Depositphotos

V současné době je velkým společenským tématem hlavně zimní vytápění rodinných domů. Přece jen se všichni musíme potýkat s podstatným zdražováním energií, různými regulacemi a celkovou nejistotou právě v tomto ohledu. Díky jaké jednoduché maličkosti ušetříte tisíce korun ročně?

Pořiďte si moderní termostat

Nemusíte se ničeho obávat. Nebudeme vám tu pojednávat o tepelných čerpadlech, rekuperaci vzduchu a dalších technologiích, jejichž nasazení stojí domácnosti stovky tisíc korun. Ne každý si může dovolit takto utrácet a poté čekat dlouhá léta na návratnost investice.

A přesně proto byste se měli v první řadě spolehnout na jednoduchý a levný termostat. Ten si jednoduše dopřeje i nízkopříjmová domácnost, jeho instalace je extrémně jednoduchá a nevyžaduje žádné bourací ani stavební práce. Snadno si jej zkrátka necháte propojit s kotlem, případně jiným tepelným zdrojem.

Fotografie: Depositphotos

Termostat následně hlídá a reguluje výkon daného zařízení, takže bude vyhřívat požadovaný prostor jen na určitou teplotu. Žádné zbytečné přetápění a nonstop provoz kotle tedy nehrozí. To samozřejmě platí i uprostřed parných letních měsíců, kdy se staráte spíše o chlazení. Prostě celoroční úspory.

Připojení k Wi-fi

V dnešní době se spousta lidí spoléhá hlavně na moderní Wi-fi termostat, který si můžete snadno ovládat dálkově přes internet. Odjíždíte zrovna z práce a víte, že budete doma přibližně za půl hodiny? V tom případě si předem naklikejte požadovanou teplotu. Díky tomu přijedete do perfektně vytopené domácnosti.

Některé kusy dokonce disponují vlastní geolokací, jež sama nastaví teplotu podle toho, jestli jste zrovna doma, nebo někde na cestách.

Mrkněte se na webové stránky oblíbeného dodavatele Elima a ihned si budete moci prohlédnout desítky druhů kvalitních termostatů.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]