Trouba bude zářit čistotou díky domácí metodě s hliníkovou fólií, která ušetří peníze za chemikálie

Fotografie: Depositphotos

Čištění trouby patří mezi noční můru mnoha lidí. Přesto je tato činnost nezbytnou součástí pravidelného úklidu. Díky tomuto triku si však ušetříte čas i všechnu námahu.

Trouba patří mezi základní výbavu téměř každé domácnosti. Ať už dáváte přednost pečení sladkých jídel nebo zeleninových a masitých pokrmů, jejímu znečištění se nejspíš nevyhnete. Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, který vám pomůže odstranit i tu nejodolnější nečistotu. Zvládnete to za pár minut i bez použití nebezpečné chemie a namáhavého drhnutí.

Proč udržovat troubu čistou

Čím déle troubu necháte špinavou, tím horší bude její následné čištění, protože usazená špína ještě více ztvrdne. Pokud se k jejímu včasnému mytí nedostanete, riskujete tím navíc při dalším používání opětovné připalování nečistot, což může uvolňovat do celé domácnosti velmi nepříjemný zápach a ovlivnit i výslednou vůni a chuť pečeného jídla.

Jak často troubu čistit

Ideálně byste měli toto zařízení důkladně vymýt po každém použití. Kromě nepříjemného zápachu také předejdete tvorbě karcinogenních látek, které se mohou usazovat na připravovaném pokrmu nebo se při spalování nečistot dostávají do vzduchu. Četnost mytí trouby tak závisí na intenzitě jejího používání. Minimálně jednou týdně byste však měli tento spotřebič důkladně vyčistit.

Co budete k čištění trouby potřebovat

Nemusíte naštěstí kupovat drahé speciální přípravky plné chemikálií. Namísto toho využijte suroviny a pomůcky z vaší domácnosti, jejichž používání je z dlouhodobého hlediska pro životní prostředí i vaše vlastní zdraví mnohem šetrnější a bezpečnější. Jediné, co budete k čištění trouby potřebovat, je kousek hliníkové fólie.

Čistá digestoř jako z televize: Zaschlý tuk a další nečistoty úspěšně odstraní i jedlá soda

Fotografie: Wongx / Public domain

Jak vyčistit troubu alobalem

Nejprve sklo i všechny plochy uvnitř trouby otřete vlhkou houbičkou a poté všechny povrchy pokryjte hliníkovou fólií tak, aby k povrchu přilnula. Takto nechte nečistoty odmočit alespoň 2 hodiny a poté z alobalu vytvořte kuličku. S její pomocí vyčistíte i ty nejhorší mastné skvrny. Nakonec pomocí vlhké houbičky očistěte zbytek a papírovým ubrouskem vše vysušte.

Zdroj: Deccoria

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]