Jak správně spát na anatomickém polštáři

Rozhodli jste se skoncovat s bolestmi krční páteře a chystáte se vybavit vaší ložnici kvalitním anatomickým polštářem? Možná si lámete hlavu nad jeho výběrem a také přemýšlíte, jak na takovém anatomickém polštáři vlastně správně spát? Poradíme!

Vhodný anatomický polštář je nepostradatelným pomocníkem pro váš klidný a zdravý spánek. Dokonce může sloužit jako prevence některých zdravotních potíží. Díky důmyslnému provedení totiž účinně ulevuje jak přetížené šíji, tak svalům v ramenou.

Zkuste tedy vyměnit váš starý polštář za ten anatomický z paměťové pěny a skvěle se vyspat. Počítejte ale s tím, že taková změna je jako masáž, nemusí být zprvu úplně bezbolestná. Obvykle si však zvyknete do dvou týdnů a pak už si jen užíváte jeho výhody.

Paměťová pěna vám prokáže nejlepší službu

Kvalitní zdravotní polštáře na spaní bývají vyrobeny převážně z paměťové pěny, ta se osvědčuje pro podporu zdraví těla nejvíce. Pěna se perfektně přizpůsobí tvaru těla a jemně ho obejme, reaguje totiž na teplotu. Když se tak anatomického polštáře vyrobené z paměťové pěny dotknete, zahřeje se, zvláční a změkne. Tím dodá vaší hlavě a krku potřebnou oporu. Poté se vždy pomalu vrací do původního tvaru, a právě díky této vlastnosti se můžete setkat také s označením líná pěna.

Pro maximální komfort nezapomínejte ani na vnější povlak polštáře. Kvalitní povlak na anatomický polštář zvyšuje kvalitu výrobku. Díky mnoha barevným provedením navíc skvěle zapadne do každé ložnice. Z hlediska materiálu povlaku doporučujeme zaměřit se zejména na bavlnu, která je prodyšná a šetrná k pokožce. Bude tak tou pravou volbou pro váš spánek.

Anatomické polštáře pro každou polohu

Jak byste měli na anatomickém polštáři správně ležet? A jaký tvar anatomického polštáře vybrat? Tyto dvě otázky jsou navzájem provázané, správný tvar polštáře se totiž odvíjí právě od toho, v jaké poloze jste zvyklí nejčastěji spát.

Spáčům na zádech, nebo všem těm, kteří střídají polohy, doporučujeme anatomický polštář v běžném tvaru obdélníku. Polštář by neměl být příliš vysoký, aby nadměrně nezvedal hlavu a nenapínal vaši šíji. Soustřeďte se na to, aby vaše hlava zůstávala v jedné rovině s krkem a páteří.

Pokud spíte rádi na boku, bude vhodným pomocníkem anatomický polštář ve tvaru vlnky. V této pozici by měl polštář vyplnit prostor nad vaším ramenem a podepřít krk. Hlava by měla zůstat v naprosté rovině s tělem. V případě, že byste pro spaní na boku zvolili příliš vysoký polštář, dostalo by se vaše tělo do velmi nepřirozené pozice. Pak by byl polštář spíše na škodu a je velmi pravděpodobné, že byste se budili s bolestmi svalů a páteře. 

Poloha spánku na břiše se obecně spíše nedoporučuje, ovšem jestli se vám nejlépe spí právě na břiše, vložte si pod hlavu anatomický polštář ve tvaru motýlka, tedy polštářek ve tvaru kříže, který vhodně podepře vaši hlavu a ramena.

Nyní už víte, že spaní na anatomickém polštáři není žádná věda. Pokud se chystáte ke koupi kvalitního anatomického polštáře, neměla by vám uniknout nabídka českého výrobce lůžkovin Picaso Manufactury, kde si vyberete ten pravý polštář pro klidný spánek bez bolesti.