Zářivě čisté spáry u dlaždic snadno a rychle. Kouzlo spočívá pouze v použití domácích čistících prostředků

Fotografie: Depositphotos

Spáry mezi dlaždicemi jsou místem, kde se často shromažďují nečistoty a plísně. Zbavte se veškeré špíny díky tomuto účinnému postupu.

Pokud se snažíte udržovat svou koupelnu v čistotě, určitě víte, že není nic horšího, než čištění spár mezi dlaždicemi. Právě ty jsou totiž místem, kde se nejčastěji hromadí vodní kámen, plísně a zbytky všech vašich mýdel. Abyste se však těchto nečistot účinně zbavili, nemusíte již kupovat předražené přípravky z drogérie – existují určité domácí triky, jimiž to lze provést pomocí běžných prostředků.

Čištění pomocí jedlé sody

Jako první spolehlivý přípravek, který se nabízí pro vyčištění všech špinavých spár, je jedlá soda. Stačí smíchat jedno balení se 100 ml vody a vzniklou pastu nanést na všechny znečištěné spáry. Poté nechte směs působit třicet minut a nakonec ji setřete houbičkou nebo hadříkem. Soda si poradí s veškerou mastnotou a nemá problém zbavit vaši koupelnu také všech plísní.

Fotografie: Pixabay

Čištění pomocí prášku do pečiva

Když se na spárech mezi dlaždicemi hromadí špína, vyplatí se sáhnout také po prášku do pečiva. Tento produkt si poradí se všemi mastnotami, vodním kamenem a především také se vzniklou plísní, která může způsobit velké problémy. Pokud ho tedy chcete použít, naneste nejprve na spáry vodu, poté prášek a počkejte půl hodiny. Nakonec vše smyjte houbou a spáry se budou opět lesknout, jako tomu bylo dříve.

Čištění pomocí citronové šťávy

Citronová šťáva si poradí s každou špínou, mastnotou, a dokonce i rzí. Tento způsob je však účinný především pro menší nečistoty, takže výsledek nemusí být vždy takový, jaký jste si ho představovali. Pokud tedy citronovou šťávu chcete použít, jednoduše ji naneste na všechna znečištěná místa, vyčkejte pár minut a poté ji vydrhněte měkkým kartáčem. Složky v citronové šťávě spáry účinně zesvětlí a nečistoty se z nich budou snadněji odlupovat.

Fotografie: Pixabay

Čištění pomocí čpavkového roztoku

Pokud jsou vaše spáry opravdu silně znečištěné a plesnivé, je na čase použít mnohem silnější přípravek – čpavek. Abyste připravili roztok, smíchejte 1/3 šálku čpavku, ¼ šálku octa, ½ šálku jedlé sody a dva litry vody. Směs nalijte do lahvičky s atomizérem a nastříkejte na všechny špinavé spoje. Poté vyčkejte 30 minut a nakonec spáry přetřete houbou nebo zubním kartáčkem a vše spláchněte vodou.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]