Babičkovský trik s houbou v zásobníku na prací prášek je hitem. Ušetří spoustu času i námahy

Fotografie: Depositphotos

Pračka se stala v každé domácnosti naprosto nepostradatelným spotřebičem. S pomocí tohoto triku bude její údržba mnohem snazší a efektivnější. 

Aby byla pračka dlouho funkční a prádlo bylo po vyprání dokonale čisté a voňavé, měli byste věnovat čas pravidelnému čištění a údržbě tohoto zařízení. Pokud budete údržbu pračky dlouhodobě zanedbávat, můžete tím nepříjemně ovlivnit její prací vlastnosti. Usazená nečistota a vodní kámen navíc mohou pračku nenapravitelně poškodit. Vytvořte si z mytí pračky pravidelný návyk a prodlužte životnost tohoto zařízení.

Proč je důležité čistit zásobník na prací prášek

Zásobník určený pro prací prostředky je místem, kde se mohou snadno a rychle rozmnožovat bakterie. Během praní pračka ze zásobníku čerpá prací prostředky, které postupně přidává k pracímu cyklu, ale zásobník nikdy nezůstane zcela prázdný. Vlivem vlhka v koupelně a kvůli zbytkům pracích prostředků se může uvnitř zásobníku vytvořit usazená nečistota, jež se při dalším praní může dostat až k vašemu prádlu a znovu ho zašpinit.

Čištění zásobníku pomocí houbičky

Nejen přihrádka na prací prášek zaslouží speciální péči. Pravidelně byste měli vymývat všechny tři přihrádky uvnitř zásobníku. Kromě ušpinění vašeho oblečení mohou mít usazeniny ze zásobníku vliv na správné fungování pračky. Čištění těchto přihrádek navíc může být velmi snadné. Jednoduše houbičku namočte do octa a následně ji vložte do přihrádky na prací prášek. Nechte ji na místě 10–15 minut působit a následně místo trochu přetřete.

zásobník pračky
Fotografie: Freepik

Ocet je nejen vynikajícím přírodním odstraňovačem vodního kamene, ale je známý i pro své vynikající odmašťovací vlastnosti. Navíc skvěle pohlcuje nepříjemné pachy, které se mohou v zásobníku usazovat. Ocet je univerzálním čisticím prostředkem, jenž hravě předčí kdejaký drahý speciální čisticí přípravek plný chemie. Používáním octa tak ušetříte nejen své peníze, ale i životní prostředí.

Další účinný způsob, jak zásobník pračky vyčistit

Aby se zásobník na prací prášek nestal rojištěm kolonií plísní a bakterií, měli byste ho pravidelně a důkladně vymývat. Pomocí páčky nebo jemného mechanismu byste měli zásobník z pračky snadno vyjmout. Následně v kyblíku smíchejte ¼ bělidla a ¾ studené vody a zásobník do roztoku ponořte. Půl hodiny nechte působit, poté zásobník vytáhněte a opláchněte pod proudem studené vody. Nakonec zásobník vysušte.

Zdroj: Santeplusmag

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]