Jedlá soda je skvělý čistič matrací. Stačí posypat a následně vysát

Jedlá soda je dobrým pomocníkem při pálení žáhy, nebo ingrediencí při pečení. Víte však, že s ní skvěle vyčistíte i vaše matrace? Skutečně je to tak. Tento v podstatě nenápadný prášek, který stojí pár korun v sobě skrývá velkou sílu, kterou je možné využít i ve vaší ložnici. Výsledkem bude dokonalá čistota vašich matrací, ale i to, že se snadno zbavíte případného nepříjemného zápachu.

Dokáže odstranit nečistoty

Prvním kladem jedlé sody je to, že vám pomůže s odstraněním různých nečistot. Však je to také jedlá soda, která je součástí mnoha osvědčených receptů na domácí čističe. Takové, které jsou nejenom efektivní, ale jsou také ekologické. Tak proč by nemohla tato látka pomocí také ve vaší ložnici.

Eliminuje zápach

Je tu další klad jedlé sody. Ten je spojený s tím, že dokáže velmi dobře eliminovat zápach. V podstatě dochází k tomu, že ho přímo pohlcuje. I proto se často dává třeba do ledničky, nebo do skříněk s odpadkovým košem. Zápach nasaje a potom se vyhodí. V ložnici mohou lehce zapáchat i matrace, a to hlavně proto, že mohou být nasáklé potom, který vylučujete během spánku. I tady pomůže prášek v podobě jedlé sody.

Jak na to? Postačí jenom nasypat

Ptáte se, jak na to? Je to jednodušší, než si myslíte. Postačí jenom jeden, popřípadě několik sáčků čerstvé jedlé sody. Tu následně vezmete a začnete ji sypat na vaši matraci. Klidně ve větším množství, nebude to na škodu. Když je matrace kompletně posypána, tak si jí nevšímejte. Takto nechte jednou sodu po dobu zhruba 2 hodin, po které udělá to, co je nejlepší. Následně vezměte vysavač a sodu opatrně vyluxujte. Potom ještě vezměte matraci a venku ji vyklepejte, abyste se zbavili případných zbytků, které vysavač nepobral. A je hotovo. Nyní bude vaše matrace nejenom čistá, ale také jste se snadno zbavili nepříjemného zápachu. Pokud se jedno nebo druhé opět objeví, už velmi dobře víte, co zabírá nejlépe.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]