K čištění dřezu lze použít i mouku! Výsledek vás mile překvapí

Jak na čištění dřezu? To je otázka, která trápí mnoho hospodyněk. My vám ukážeme zajímavý trik s moukou. Dřez je jednou ze součástí kuchyně, kterou považujeme za samozřejmou a jejíž důležitost nám často dojde až v případě, že se v souvislosti s ním objeví nějaký problém a dřez přestane fungovat. V dnešní době existuje obrovský výběr kuchyňských dřezů, doma tak můžete mít dřez nerezový, keramický či granitový. Pokud je používáte, tak samozřejmě víte, že je nutné je čas od času zbavit nejrůznějších skvrn od jídla, šmouh či zaschlých kapek vody. Špinavý dřez dokáže totiž velmi snadno pokazit dojem jinak na první pohled čisté kuchyně.

Proto vám dnes přinášíme tip, jak váš kuchyňský džez účinně vyčistit, aby se krásně leskl. Navíc k tomu budete potřebovat pouze prostředky, které máte v naprosté většině případů vždy doma, jen by vás pravděpodobně nenapadlo je použít na čistění dřezu.

Co budete na čistění dřezu potřebovat?

Abyste minimalizovali riziko případného poškrábání, mějte na paměti, že ať se rozhodnete váš dřez čistit čímkoli, vždy k tomu používejte pouze jemnou měkkou látku, například utěrku z mikrovlákna či houbičku. Kromě této měkké a jemné látky či houbičky budete potřebovat jedlou sodu a mouku.

Jak na to?

Nejprve smíchejte v šálku vodu s jedlou sodou v poměru jedna ku jedné. Za pomoci houbičky či hadříku tento roztok aplikujte na stěny dřezu. Nechte několik málo minut působit a poté dřez opláchněte čistou vodou a důkladně vysušte. Další krok spočívá v nasypání půl šálku mouky do suchého dřezu. Mouku poté po dřezu opět rozetřete za pomoci měkkého hadříku či houbičky. Pak už stačí jen mouku spláchnout a dřez bude čistý a lesklý jako nikdy před tím.

Na co ještě lze použít mouku?

Kromě čistění dřezu můžete mouku použít i na oblečení, které jste si například při vaření znečistili mastnotou. Stačí na skvrnu nasypat malé množství mouky, mastnota se do ní vsákne a poté mouku i s mastnotou z oblečení lehce odstraníte. Když poté oblečení vyperete, mastnota na něm nezanechá žádnou stopu.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]