Kamenná stodola přestala být potřeba. Tak si ji majitelé přestavěli na domov

Jsou země, kde je architektura zcela jiná než u nás. Příkladem je tato kamenná stodola v Irsku. Lidé v ní dokonce bydlí. Samozřejmě ne od samotného začátku, jelikož v minulosti měla svůj klasický účel, jako většina stodol v této zemi. Doba šla kupředu a najednou už tyto hospodářské budovy nebyly potřeba.

Nešla k zemi, ale byla rekonstruována

Mnoho stodol bylo zbořeno, ale tato naštěstí ne. Je stále využívaná, ale jinak než dříve. Tato kamenná stodola totiž dokáže nabídnout velmi povedené ubytování. Je využívána jako rekreační chalupa a nutno říci, že už jenom možnost vcházet do takto krásné stavby je velmi výjimečná.

Velká otevřená dispozice

Charakter stavby umožnil i v takto staré stodole udělat to, co je dnes tolik moderní. Tedy otevřenou dispozici. Jeden celý pruh, od začátku do konce nabídne nejenom obývací část, ale i část pro stolování, stejně jako kuchyni. Vše působí velmi prostorně a také elegantně.

Vyrazte do prvního patra

Nemusíte zůstávat nutně jenom při zemi. V rámci rekonstrukce se myslelo i na prostor ke spaní, a tak vznikla originální ložnice. Tu najdete v patře, do kterého se dostanete po dostupných schodech. I díky tomuto návrhu mohla být použita prostorná postel, a také mohlo dojít k tomu, že je ložnice prakticky oddělena od klasické obývací části.

Krásný interiér plný dřeva a kamenný

Kamenná stodola si samozřejmě ponechala svůj na první pohled zcela dokonalý ráz. A to znamená, že láká na velmi povedenou kombinaci kamenných stěn, která byla doplněna stylově vypadajícím dřevem, ze kterého jsou vyrobeny klíčové prvky, včetně nábytku. Vše vypadá velmi originálně a také dokonale sladěně.

Topení v krbových kamnech

Ptáte se také na možnost udržení správné teploty? Během léta je díky kamenným stěnám uvnitř nádherně. Příjemného chladu si majitelé užívají bez nutnosti jakékoliv klimatizace. A jak je to v zimě? Stačí zatopit v krbových kamnech a užívat si jak tepla, tak i mihotavých plamenů, které oheň produkuje. A k tomu poslouchat příjemné praskání.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]