Kombinace citronu a jedlé sody jako skvělý pomocník při čištění trouby

Vznikají v ní skvělé pochoutky, ale zároveň také špína a mastnota. Ptáte se, jak vyčistit troubu? Pomohou vám osvědčené metody a postupy. A teď nemáme na mysli nutně jenom ty, kdy budete kupovat různé přípravky. Ty totiž nejsou úplně to nejlepší, jelikož jsou často plné chemie, nehledě na to, že jsou také celkem drahé.

Jak vyčistit troubu přírodní cestou?

Obáváte se toho, že to nejde? Velký omyl. Jde to, a je to celkem jednoduché. Stačí pouze vědět, jaké přípravky jsou ty pravé a jaké vám pomohou k dokonalé čistotě vaší trouby. Pokud budeme konkrétní, tak si stačí připravit pouze:

  • 1 lžičku jedlé sody
  • 10 g kyseliny citronové
  • 1 citron
  • 1 litr vody
  • 2 lžičky saponátu

Vytvořte čistící prostředek

Máte po ruce všechny zmíněné předepsané ingredience? Pokud ano, můžete se pustit do práce. Můžete se pustit do vytvoření čisticího prostředku. Jak jistě tušíte, je to nesmírně jednoduché, protože postačí, pokud vše pouze smícháte dohromady. Citron samozřejmě nepoužívejte celý, ale pouze z něho vymačkejte šťávu. A jste připraveni k použití.

Čištění je snadné

Pokud se ptáte, jak vyčistit troubu touto směsí, tak vám musíme říci, že je to velmi jednoduché. Postačí, když směs nalijete do mísy nebo přímo do pekáče a ten vložíte do trouby. Následně ji zapněte a nechte jí hřát na 100 stupňů Celsia po dobu 30 minut. Jakmile daný čas uplyne, tak ji vypněte, ale stále ji neotvírejte a počkejte další půl hodinu.

Potom stačí troubu otevřít, vzít si houbičku na nádobí nebo hadřík a vnitřek vytřít. Budete překvapeni tím, jak všechny nečistoty povolily a jak je snadno odstraníte. Za vše může kombinace vysoké teploty, páry, ale také účinných látek, které jsou obsaženy ve vašem přírodním čističi. Jak vidíte, vyrobíte ho snadno a cena všech surovin je doslova pár korun.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]