Krásné vánoční dekorace můžete mít doma i vy. Lze je vyrobit za pár minut

Svátky se pomalu ale jistě blíží, a tak je na místě přemýšlet nad tím, jaké budete mít doma vánoční dekorace. My vám poradíme. Kupovat si je rozhodně nemusíte, protože většinu vyrobíte z věcí, co máte doma. A to za pár minut. Inspirujte se řadou zajímavých nápadů, které přijdou vhod nejenom na svátky.

Vonná svíčka

A to velmi originální. Zapomeňte na parfémované vosky a použijte přírodní vůni. Kolem klasické svíčky omotejte celou skořici a obalte jutou nebo podobným materiálem. Svíčka bude skvěle vypadat a až ji zapálíte, bude také dokonale vonět.

Pomeranče

Nemusí být nutně jenom k jídlu. Mohou posloužit jako vánoční dekorace. Stačí do nich vmáčknout hřebíčky, které vytvoří dokonalou a příjemnou vůni. Navíc lze z pomeranče odříznou vršek a vložit do něho i čajovou svíčku.

Z pomeranče však můžete vytvořit i dokonalý svícen. Inspirujte se klasickým vydlabáváním dýně. Tady vám však poslouží pomeranč. Až zapálíte svíčku, kterou do něho vložíte, můžete se těšit také na dokonalou vůni.

Sklenice

Je jedno, jak jsou velké a jaké mají tvar. Jako vánoční dekorace poslouží více než dost. Stačí jenom zvolit vhodnou náplň. Pokud si nevíte rady, zkuste celou skořici, sušené pomeranče, šišky, ořechy, ne o třeba bobkový list. Vše jistě najdete doma, nebo pár metrů od něj.

Vánoční ozdoby

Vsaďte na přírodní zdobení. Bude dokonale vypadat a také bude skvěle vonět. Potřeba budou jenom tři věci, a to sušený citrus, celá skořice a mašle. A základ ozdoby na váš vánoční stromeček je hotový.

Stejně tak můžete vyrobit třeba i netradiční vánoční řetězy. I tady se bude hodit několik kousků sušeného ovoce a dále tenká stuha nebo provázek, který jimi jednoduše provlečete. A je to.

Difuzér

Přiveďte k varu trochu vody a do ní přidejte třeba pomeranče a citrusy, také trochu jehličí, ale i skořici a dále badyán. Potom vodu nalijte do nádoby, vložte do ní několik špejlí a je hotovo. Vůně je zaručena.

Podobným způsobem si můžete vytvořit také domácí vánoční osvěžovač vzduchu. Vodu, která natáhne jednotlivé vůně, nalijte do rozprašovače. Kdykoliv budete chtít interiér provonět, stačí ho použít a nastříkat do prostoru.

Aroma dekorace

Jednoduché a efektní dílo. Stačí rozpůlit citron, obě poloviny posypat vrstvou soli a následně na ní nasypte třeba hřebíček nebo již zmíněný badyán. Kam toto položíte, odtud se bude linout dokonalá vůně.

Dekorace z šišek

Nasbírali jste je v lese, ale jsou mokré? Vysušit je můžete snadno. Stačí je dát na chvíli do trouby. Potom je stačí použít doslova kdekoliv. A pokud chcete, aby voněli, zkuste do nich nakapat trochu vonného oleje.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]