Legendární Volkswagen Brouk jako obytný vůz. Tato nevšední přestavba je zajímavým řešením na cesty

Jedním z nejikoničtějších vozů této automobilky byl a vždy bude Volkswagen Beetle neboli Volkswagen Brouk. Auto, které je nezapomenutelné svým jedinečným tvarem a které se stalo jedním ze symbolů uvolněné atmosféry šedesátých a sedmdesátých let. Za zmínku ovšem stojí, že Beetle se začal vyrábět již před druhou světovou válkou v roce 1938.

Obytný Volkswagen Brouk

S uvolněnou atmosférou šedesátých a sedmdesátých let také souviselo velké množství různých hudebních festivalů a jiných kulturních akcí, za nimiž se lidé prostřednictvím VW Beetle často dopravovali i na velmi dlouhé vzdálenosti. S tím ovšem souvisel jeden problém, protože VW Beetle byl sice automobil velmi elegantní, ale uvnitř poněkud malý, zvláště pokud v něm cestovalo více osob. Nebylo tak možné, na rozdíl od dalšího populárního Volswagenu Typu 2 neboli VW Transporteru, v nich během dlouhé a náročné cesty přespat.

Proto se začaly záhy provádět nejrůznější přestavby VW Beetle do podoby obytných vozů a výsledkem byl Volkswagen RV Beetle neboli tak zvaný Bug Camper. Na světě se dochovalo jen několik málo exemplářů této nevšední úpravy legendárního vozu. Super Bugger, vůz, jehož fotografie si můžete prohlédnout, pochází z roku 1968 a jeho přestavba byla provedena o devět let později v roce 1977. Vše je dodnes původní a kdekoli se vůz objeví, všichni si ho s nadšením fotí.

Co se ukrývá uvnitř?

Tento obytný Beetle je samozřejmě velmi zajímavý svým vzhledem, přední část vozu je absolutně shodná s původní verzí osobního automobilu a na ní poté od sedadel dále navazuje obytná nástavba. Uvnitř této nástavby je vše zařízeno ve světlých barvách, bílé a světle hnědé, což ještě umocňuje dojem většího prostoru. Uvnitř se nachází kuchyňka s vařičem, lednicí, dřezem, skříňkami, stolem a křesly. V případě možnosti bylo u některých verzí přestaveb možné stůl sklopit a vytvořit ve vzniklém prostoru místo na spaní.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]