Malý dům uvnitř poskytuje překvapivě mnoho prostoru k životu

Na první pohled je to skutečně malý dům. Když však nahlédnete dovnitř, překvapí vás, kolik je v něm místa a jak spokojeně se v něm dá bydlet. Je dokonalou ukázkou toho, jak může vypadat bydlení které je řešené takzvaně s rozmyslem.

Zajímavá a povedená stavba

Když se na tento malý dům podíváte, rozhodně zaujme to, jak je povedený. Nejde o žádnou klasickou krabici, které rostou hlavně v okolí velkých měst. Ukazuje, jak zajímavé řešení lze vytvořit, pokud se osloví profesionál. Ten byl navíc limitován i prostorem, jelikož celková užitná plocha této nemovitosti je jenom 37 metrů čtverečných. Tedy tolik, kolik dnes nabídne řada běžných bytů. Obvykle mají domy několikrát více. Zde se však ukazuje, že to není nutné.

Mnoho místností pro každého obyvatele

Dům je určený k trvalému obývání buď páru, nebo i tříčlenné rodiny. Každý člen zde může mít nejenom dostatek místa, ale může zde mít také tolik požadované soukromí. K dispozici jsou totiž hned 2 ložnice, dále je to centrální obývací pokoj, nechybí kuchyně a samozřejmě i koupelna a toaleta.

Prostornost je vidět na první pohled

Kdo pochybuje o tom, že je zde místa více než dost, může do interiéru prostřednictvím fotografií nahlédnout a přesvědčit se. Hlavně díky tomu, že je jedna ložnici součástí horního patra a že došlo k realizaci takzvaných otevřených dispozici vypadá tento malý dům rozhodně podstatně větší, než je tomu ve skutečnosti.

Vše je zařízeno maximálně prakticky

Architekti se s úkolem v podobě tohoto domu popasovali velmi dobře. Na rozdíl od řady jiných, kde dominuje hlavně důraz na design je toto bydlení pravým opakem. Nechceme říci, že nevypadá pěkně a zajímavě, ale když nahlédnete dovnitř, bude vám jasné že se hledělo hlavně na praktickou stránku. Kdo zde má bydlet celý život, ten ji ocení mnohem více než různé nadčasové dekorace, které často nemají absolutně žádný praktický význam.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]