Máte doma myši? Musíte se s nimi vypořádat, neboť tito hlodavci přenášejí celou řadu chorob a stávající onemocnění mohou zhoršovat. Obzvláště u dětí.
Jakmile se blíží zimní období, začínají se myši – zejména na venkově – stahovat do lidských příbytků. Ve volné přírodě už prakticky není nic k jídlu, tak hledají potravu u lidí. A také trochu tepla. Moc dobře vědí, že v lidských spížích, stodolách či na půdách se vždycky něco k snědku najde. Přestože se v rodinných domech často chovají kočky, zkušenosti ukazují, že – kdo ví proč – kočky dnes už myši moc neloví. Snad proto, že jsou zvyklé na pravidelnou stravu, kterou jim chovatelé dodávají ve formě granulí a masových konzerv, a potřeba lovu se přestala projevovat.
Myši v domácnosti
Do domu se myši dostávají sklepem, půdou, ventilací, různými netěsnostmi ve fasádě či v blízkosti potrubí. Jsou velmi vynalézavé a dokáží vylézt po omítce až na balkon. Rády si vytvářejí hnízda v zateplovacích materiálech domů, zejména v pěnovém polystyrenu či skelné vatě. A tam se velmi úspěšně rozmnožují. Cílem jejich zájmu jsou také venkovské sýpky. Jakmile u vás hlodavci najdou potravu a vodu, budou se u vás chtít usadit navždycky. A to není zrovna příjemné zjištění.
Kromě potravin dokáží myši prokousat oblečení či obuv, a také překusují dráty v domácnosti. Hlodavci přenášejí celou řadu nemocí a mohou také zhoršovat respirační potíže, varuje web Healthline. Přítomnost myší poznáte podle trusu, zápachu, rozkousaných sáčků s jídlem či různých krabic se zásobami. A jakmile zahlédnete v bytě myš, buďte si jistí, že u vás nebydlí sama, píše se na webu SmithSpestManagement.
Hraboši se nyní budou vaší zahradě vyhýbat obloukem. Zbavte se jich díky tomuto přírodnímu odpuzovači
Jak se myší zbavit
Nejjistější bude na tyto nežádoucí hlodavce nastražit v místech, kde objevujete jejich bobky, anebo tam, kde shledáváte škody, různé druhy pastí a speciálních návnad. Na myši platí kousek sýra, špeku, vlašský ořech i kousek čokolády. Často se ale také stane, že myši se podaří návnadu sebrat a pastička nezafunguje. Je také zapotřebí, abyste past nastražili tak, aby k ní nemohly děti či domácí zvířata, upozorňuje web LifeHacker.
Až budete myš z pasti likvidovat, použijte gumové rukavice, a ještě na zvíře nastříkejte dezinfekční prostředek. Než myš vyhodíte, vložte ji do igelitového sáčku. Máte doma myši? Kromě běžných mechanických pastí existují i pasti elektrické, které k sobě myši přilákají, elektrický obvod se uzavře a hlodavec zajde rychle na elektrický výboj. Tyto pasti nejsou pro děti a domácí mazlíčky tak nebezpečné. Pasti jsou velmi účinné, ovšem také dražší. Na BydlímeÚtulně jsme také napsali, že na odchyt myší si můžete po domácku vytvořit past z plastové lahve.
Napište komentář