Mít měkké ručníky je snadné. Stačí je správně prát, sušit a používat ocet

Po čase mohou tvrdnout a být méně příjemné na dotek. Jak mít znovu dokonale měkké ručníky? Pomohou tyto triky. Nejsou nijak složité a měla by je znát každý dobrá hospodyňka. Jedině tak se nemusíte obávat každodenní hygieny, která by snad byla spojena s tím, že zabalení do ručníku bude znamenat poškrábání vaší kůže.

Správné praní je základ

Nejprve se zaměříme na to, jak je správně prát. Základem by mělo být samostatné praní. Nikdy je do bubnu pračky nedávejte s jinými věcmi. Dále se také snažte abyste jich do pračky nedávali moc. Podle velikosti bubnu volte optimální počet. Jedině tak zajistíte, že po vyprání budete vytahovat opravdu měkké ručníky. Jakmile pračku přeplníte, je šance na správné vyprání minimální. Ideální jsou tři, maximálně čtyři kusy na jeden prací cyklus.

K pracímu prášku přidejte dvě ingredience

Nejenom správná metoda praní je cestou k měkkosti. Zapomínat bychom neměli ani na to, co je třeba do bubnu pračky dále přidat. Jsou to dvě ingredience, které dobře znáte a jistě je máte doma. Na každý klasický prací cyklus byste měli přidávat 150 mililitrů octa a 75 gramů jedlé sody. Tato kombinace zajistí jak dokonalé vyprání, tak i to, že se vaše prádlo změkčí. A jelikož jde o kombinaci věcí za pár korun, tak to vaše praní ručníků rozhodně nijak neprodraží.

Nezapomeňte na optimální sušení

Když máte vypráno, je třeba daný ručník i správně sušit. Mnoho lidí je pověsí třeba k topení, nebo je hodí do sušičky. Ani jedno nemusí být optimální, jelikož vysoká teplota jim může škodit. Proto byste je neměli ani umisťovat na slunce. Ideální cestou, jak mít měkké ručníky je postup, kdy je pověsíte na šňůru, na stinné místo s dostatkem proudícího vzduchu. Také je důležité nechat je vždy dokonale vyschnout, jinak by mohly nepříjemně zasmrádnout.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]