Monochromatická chata působí uprostřed přírody jako skvost

Rekreační objekty mohou mít mnoho podob. Tato monochromatická chata celkem zdatně aspiruje na jednu z nejzajímavějších. Stačí se na ni podívat a na první pohled je jasné, že právě jednoduchost a správně zvolené barvy jsou to pravé nejenom pro harmonický vzhled, ale jsou i to pravé proto, aby objekt dokonale zapadl do okolní přírody.

Působí větší, než je

Podívejme se z exteriéru do interiéru. Monochromatický design má velkou výhodu také zde. A to hlavně proto, že opticky navozuje pocit, že interiér je podstatně větší, než je tomu ve skutečnosti. I když jde o spíše menší rekreační chatičku, tak to uvnitř vypadá jako ve velkém domě. A to jenom díky tomu, že tato barevná kombinace přináší optické zvětšení. Celková velikost je totiž jenom 57 čtverečných metrů.

Jednoduché barvy stačí

Jak tato monochromatická chata dokonale potvrzuje, tak jednoduché barvy opravdu stačí. To že dominuje bílá dává interiéru také zajímavou čistotu, která působí velmi vyrovnaným dojmem a navozuje pocity, že se v interiéru bude každý cítit příjemně a přirozeně.

Místo k rekreaci i k životu

I když má tato monochromatický chata primárně sloužit k rekreaci, je vybavena tak, že může poskytnout i perfektní místo k dlouhodobému životu. A to hlavně proto, že je vybavena i s důrazem na praktičnost. Je tak jedním z mála míst, které ukazuje na to, že i zajímavé designové řešení může být zároveň místem, kde má člověk vše, co k životu potřebuje.

Pohoda uvnitř i venku

Součástí je také velmi prostorná terasa, která celý objekt zajímavým způsobem rozšiřuje a nabízí mu další možnosti využití. A to třeba pro relaxaci, stejně jako pro stolování, ale třeba i pro grilování s přáteli. Ostatně i gril který zde vidíte schovaný je důkazem toho, že majitelé chatu využívají tak, jak se sluší a patří.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]