Muž vzal starou paletu, několik trubek a svépomocí vyrobil unikátní zahradní sprchu

Někteří lidé jsou velice vynalézaví a mnohdy jim postačí jenom stará paleta. I z obyčejných nepotřebných věcí na zahradě jsou schopní vyrobit velice praktické pomůcky, či dokonce nábytek. Jedním z takovýchto lidí je i tento muž, který přišel s nápadem, jak využít starou paletu a pár nepotřebných vodovodních trubek z plastu. Sestavil skvělou zahradní sprchu, která poskytne dokonalé osvěžení v horkých letních dnech.

Jaké pomůcky potřebujete k výrobě zahradní sprchy?

Než se pustíte do práce, připravte si:

  • jednu starou dřevěnou paletu
  • brusku, fixu na plast
  • nepotřebné kusy plastových vodovodních trubek (3 stejně dlouhé menší a 4 stejně dlouhé delší) a spojovací kolínka (6 kusů)
  • vrtačku a vruty

Jak postupovat při výrobě zahradní sprchy

Nejprve si na zahradě vyberte vhodnou dřevěnou paletu. Tu bruskou očistěte, odstraňte piliny smetáčkem a zpevněte ji pomocí vrutů na místech, kde je viditelně přibitá hřebíky.

Pak paletu dejte chvíli stranou a vezměte si k ruce plastové vodovodní trubky. Z těch potřebujete sestavit systém ke sprchování. Pomocí řezačky na plasty si uřízněte tři menší stejně dlouhé trubky a čtyři delší trubky o stejné délce. Na řadu posléze přijdou kolínka, díky nimž jednotlivé trubky spojíte do tvaru dvojité hranaté vlnovky. Jeden konec systému zakončete plastovým uzávěrem a na druhý namontujte spojnici určenou k připojení k zahradní hadici.

Dřevěnou paletu následně otočte a umístěte do ní systém propojených trubek. Připevněte k dřevu plastovými úchytkami. Otočte opět vrchní částí nahoru a části trubek, které jsou zpod palety viditelné okreslete fixou. Postačí si udělat jen označení jejich okrajů.

Nakonec propojené trubky vyjměte a vrtačkou vyvrtejte podle rysek středně velké dírky. Ty můžete zhotovit ve všech označených úsecích, nebo střídavě na jednom ano, a druhém ne, a tak pořád dokola.

Tímto krokem jste prakticky s výrobou sprchy hotoví. Plastový systém na vodu vložte do palety, přichyťte plastovými držáky, připojte k němu zahradní hadici, pusťte vodu a vesele se sprchujte!

Fotografie: Home Workshop

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]