Myslíte na výpadky? Máte záložní zdroj pro Vaše oběhové čerpadlo?

Oběhová čerpadla jsou skvělá věc pro úsporu energie. Je ovšem třeba myslet i na to, že musí být v provozu i při výpadku elektřiny. Proto je třeba při jeho zřízení myslet i na záložní zdroj. Na co ovšem myslet při výběru záložního zdroje?

Důležité body při výběru záložního zdroje

Pro výběr záložních zdrojů bychom měli mít jasno, jak dlouho potřebujeme, aby po výpadku proudu čerpadlo běželo. Také bychom měli vědět jeho spotřebu, a podle těchto dvou parametrů zvolit model, který požadovanou dobu poběží. Také je třeba zvážit, kolik čerpadel je v oběhu zapojeno a jakým stylem jsou řízena, jestli elektronicky, nebo přepínačem. 

Druhy záložních zdrojů pro oběhová čerpadla

Pro záložní zdroje pro oběhová čerpadla doporučujeme záložní zdroje se sinusovým průběhem. V některých případech lze ušetřit a pořídit záložní zdroj s modifikovaným signálem, pro tyto situace doporučujeme se s námi poradit.

Naše modelové řada s vestavěnou baterií (W360, W700 a MF200) jsou nejmenší záložní zdroje se sinusovým průběhem pro čerpadla, krbová kamna a vložky. do 60W Jsou vhodné pro krátkodobé zálohování oběhových čerpadel v řádech hodin. Díky jejich sinusovému vstupnímu signálu do nich lze připojit další spotřebiče. Jejich výhodou je bezhlučnost a interiérové provedení

Modelové řady s externí baterií (MV300 – MV3000, MU300 – MU1200) jsou záložní zdroje vhodné pro zálohování výkonných oběhových čerpadel a kotlů, ale i celých kotelen s automatickým provozem, domácích vodáren a požárních čerpadel a ventilace HZS. Jsou určena k dlouhodobému náhradnímu provozu i několik desítek hodin.

MUS500 je hybridní měnič energie z fotovoltaických panelů, kterou ukládá do baterie a využívá k napájení čerpadel a kotlů, stejně jako řada MV.

Zvolit záložní zdroj pro oběhové čerpadlo může být oříšek, a my tu jsme proto, abychom Vám poradili. Pokud nevíte, jaký zdroj zvolit, neváhejte se obrátit na odborníky u nás na prodejně