Na praní ručníků nepoužívá běžný prášek, ale obyčejnou jedlou sodu

Jedlá soda není jenom pomocník na pečení. Hodí se také na praní ručníků. Podívejte se, proč ji vyzkoušet. Budete doslova zírat na to, co vše dokáže s jakýmkoliv vaším ručníkem nebo osuškou udělat. Je totiž třeba říci, že ručníky po čase ztrácejí jak svou měkkost, tak i schopnost absorbovat vodu. Jak obojí obnovit? Jistě tušíte.

Ideální pomocník při praní ručníků

I když se to nezdá, jedlá soda má mnoho výjimečných vlastností, které oceníte právě během praní ručníků. Pokud se na dané klady podíváme blíže, tak díky svému složení dokáže pomoci při bělení, ale i při potřeba obnovení barev. Také dokáže ručník nebo osušku výrazně změkčit, stejně jako nelze opomíjet i to, že má také dezinfekční vlastnosti, které pomohou v eliminaci bakterií, stejně jako pomohou v eliminaci plísní.

Zapomínat nelze ani na to, že jedná soda dokáže pomoci odstranit řadu nečistot, včetně těch zašlých nebo odolných. Opomenout nelze ani to, že oproti klasickému pracímu prášku nebo bělidlu se jedná o přírodní produkt. Ten je zcela zdravotně nezávadný a velmi snadno se používá.

Jak na to? Je to hračka

Jak jedlou sodu použít? Jsou hned tři možnosti. Začneme tou jednodušší, která spočívá v tom, že vytvoříte roztok teplé vody, ke které přidáte zhruba jeden šálek jedlé sody. Do tohoto roztoku vložíte ručníky a necháte je přes noc namáčet. Ráno je vložíte do pračky a klasicky na odpovídající program vyperete. A budou dokonalé.

Druhá metoda je o něco složitější, ale také silnější. Kromě vody a jedlé sody využijte také bílý ocet. Toho dejte do vody stejné množství, jako jedlé sody. Ručníky však nebudete namáčet, ale vložíte je přímo do pračky a danou směs s octem a sodou do bubnu nalijete. Následně zapnete klasický prací program. Tento postup funguje jako celkem efektivní předpírka vašeho prádla. I tady bude výsledkem dokonale čistý a měkký ručník.

A metoda číslo tři? Ta se používá při lokálním čištění, když chcete odstranit konkrétní skvrnu. To uděláte tak, že si vytvoříte pastu z jedlé sody, citronové šťávy a vody. Následně dané místo ručně čistíte a poté ručník vložíte do pračky a opět klasicky vyperete.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]