Na začátku to byl starý autobus, později prostorný a útulný domov

Pro většinu lidí je autobus obyčejným dopravním prostředkem. Pro tento pár se ale jedná o domov, který je prostorný, útulný a jedním slovem dokonalý. Tato proměna starého školního autobusu na obytný prostor ukazuje, že bydlet se dá v podstatě v čemkoliv.

Radikální změna

Na samotném začátku to byl typický starý školní autobus, charakteristické žluté barvy. Na konci je to stále autobus, ale s bílou barvou, který má interiér jako klasický dům nebo byt. Žádné sedačky, žádné nevzhledné prvky, ale dokonale zařízené místnosti. Rekonstrukce byla sice náročná, ale jedině tak mohl tento klasický dopravní prostředek projít radikální změnou.

Kdekoliv a stále doma

Mladý pár, Priscilla a Robbie z Orlanda, se rozhodl, že chce mít společný útulný domov a že chce zároveň stále cestovat. A tak přišel na řadu v první chvíli šílený nápad. Koupí se starý autobus, ten se zrenovuje a uvnitř se zrealizuje klasický interiér. Znělo to bláznivě, ale pár se pustil do práce. Nyní mají hotovo a mohou říci, že ať se svým autobusem zajedou kamkoliv, nepotřebují hotely ani penziony, ale stále mají možnost spát doma. Ve svém.

Plnohodnotné bydlení

I když se to nezdá, tak školní autobusy nabízejí po demontáži sedadel a dalších zbytečností poměrně velký prostor. Jeho jedinou nevýhodou je to, že jde o dlouhou nudli. Když je však s tímto prostorem pracováno šikovně. Tak dojde k tomu, že ho lze přetvořit na plnohodnotné bydlení, kde vzniknou všechny potřebné místnosti a ani v jedné se člověk necítí jakkoliv stísněte. Ostatně to můžete vidět i vy.

Povedený a útulný interiér

Přestavba autobusu na plnohodnotný dům na kolech zabrala pár skoro dva roky. I proto, že vše prováděly svépomocí. A výsledek? Interiér jejich pojízdného domova je dokonalý. Vše vypadá velmi povedeně, moderně, stylově a také útulně.

Do posledního detailu

Vzhledem k tomu, jaký tvar má interiér autobusu, bylo třeba začít řešit i každý detail. Hlavně potom různé úložné prostory, funkční prvky a další věci tak, aby jim zde k plnohodnotnému životu skutečně nic nechybělo. A mnoho sofistikovaných věcí nadchlo i zkušené architekty.

Fotografie: Novate

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]