Naučte se rychle odstranit stopky z jahod. Řešení tohoto problému je překvapivě jednoduché

Fotografie: Depositphotos

Spousta lidí miluje jahody. Jsou sladké, chutné a mají v sobě spoustu důležitých látek a vitamínů. Malou překážkou je však stopka, kterou je třeba před konzumací odstranit.

Sezóna jahod je v plném proudu a vyplatí se ji využít, protože netrvá moc dlouho. Jahody rostou jen v období léta, přes zimu si je koupíte jen v obchodě a za přemrštěnou cenu. Jsou ale skvělé a mají spoustu pozitivních účinků na lidské tělo. Jejich konzumace snižuje vysoký krevní tlak, zlepšuje funkce mozku a srdce, posiluje imunitu a pomáhá proti akné. Než se ale do jahod pustíte, musíte nejdříve odstranit stopku, která se uvnitř jahody ukrývá.

Jak se zbavit stopek v jahodách?

Ve skutečnosti odstraňování stopek není zas tak nutné. Můžeme je jíst společně s jahodami a lidskému zdraví to jen prospěje. Pokud je však úplně nemusíte a raději je odstraňujete, existuje brilantní způsob, jak je rychle a účinně odstranit. Tato metoda vám zabere opravdu chvilku a postačí vám k tomu jeden jediný nástroj, který najdete v každé kuchyni.

Tím nástrojem je obyčejná vidlička. Odstranění stopek není nijak obtížné, ale může být problematické a stopka vám tam může zůstat. Za pomoci vidličky se to však nemůže stát. Vidličku vložte pod stopku pod úhlem 90 stupňů k plodu a rázným pohybem stopku vytáhněte. Máte tak jahodu připravenou a stopka je snadno venku. Stopky z jahod však nemusíte vyhazovat, jelikož jsou jedlé, můžete je například přidat do ovocného salátu nebo do koktejlu.

Jak udržet jahody déle čerstvé

Jahody mají tendenci se rychle kazit, a tak je potřeba je zkonzumovat rychle. Existuje ale pár rad, jak mít jahody čerstvé déle, nebudete je pak muset zbytečně vyhodit. Základem je správné skladování jahod, které by se měly ideálně přechovávat v lednici. Další dobrou radou je omývat jahody, teprve až se rozhodnete je konzumovat, voda v nich totiž může zůstat a začnou rychleji hnít.

Fotografie: Pixabay

Dbejte také na to, aby jahody měly dostatek prostoru a nepoškodily se, to vede opět k tomu, že mohou začít plesnivět. Rozhodně je neskladujte v igelitovém sáčku nebo v uzavřené nádobě, ideální je použít vzdušný sáček přímo na jahody. Pokud však chcete jahody udržet i po konci sezóny, nechte je zmrazit. Mějte ale na paměti, že jahody z mrazáku už potom nebudou mít takovou chuť a nebudou tak čerstvé. Proto se často využívají například do buchet nebo na marmelády.

Zdroj: Gotowanie

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]