Navléknutí nitě snadno a rychle. Postačí tření v dlani, nebo kousek bílého papíru

Navléknutí nitě by měla být dovednost nejenom dobré hospodyňky, ale i moderní ženy. A proč? Znáte to, spěcháte ráno do práce či na důležitou schůzku a jednou zjistíte, že vám upadl knoflíček u košile či sukně. Většina z nás v tu chvíli zvolí jiné oblečení, protože si představíme, jak bude čas letět, když se bude dlouhé minuty marně snažit navléknout nit do jehly. Dnes vám ale přinášíme video s návodem, jak nit navléknout snadno a rychle během několika sekund.

Co dělat, když nemáte po ruce navlékač jehel?

Ano, samozřejmě, existují speciální navlékače, které nám mohou výrazně pomoci, k dispozici dnes máme velké množství různých druhů a tvarů navlékačů určených pro ruční šití i pro šicí stroje. Mimochodem, kdo z vás patří mezi milovníky filmu Postřižiny, jistě se vám v této souvislosti vybaví scéna, kdy Francin dává své ženě Maryšce v podání Magdy Vášáryové malý dárek, který ji přivezl, a ona odpovídá větou: „Patentní navlékač jehel má cenu tahitských perel. Vaše třesoucí se ručka trefí se i do toho nejmenšího ouška.“ Problém ale spočívá v tom, že v požadovaný okamžik navlékač často nemáme zrovna po ruce. V tu chvíli se pak vyplatí znalost triku. Stačí nit, na kterou chceme jehlu navléknout, položit nataženou do dlaně. Následně do druhé ruky uchopíme jehlu a začneme jejím koncem zlehka třít doleva a doprava. Během chvilky je nit uvnitř ucha jehly tak, jak můžete vidět i na videu.

Další triky

Na zlepšení viditelnosti nitě při navlékání se doporučuje za nit umístit například kousek bílého papíru, pokud je nit barevná, nebo kus barevného papíru, pokud je nit bílá. Lépe tak uvidíme konec nitě. Další rada souvisí s ustřižením konce nitě, obecně se doporučuje nit ustřihnout pod úhlem čtyřiceti pěti stupňů, navlékání půjde snadněji. Pomoci může také to, když konec nitě, který potřebujeme prostrčit do ucha jehly, zpevníme pomocí laku na vlasy, nit se tak přestane kroutit a ohýbat. Pokud jsou vaším problémem příliš třesoucí se ruce, zvažte použití pinzety, kterou nit či jehlu přidržíte.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]