Nejlepší nábytek na zahradu je vyrobený z obyčejných palet

Je důležitou součástí nejen našich domovů, ale také naší zahrady či dvorku. Proč byste měli nábytek na zahradu řešit? Pomáhá nám cítit se zde útulně a pohodlně. Velmi oblíbeným je poslední dobou zahradní nábytek vyrobený z palet. Je praktický a zároveň elegantní i originální. Navíc si ho snadno můžete nechat nejen vyrobit na zakázku, ale můžete to zkusit i sami.

Typy palet a kde je sehnat

Pokud se rozhodnete vyrobit si nábytek na vaši zahradu, terasu či chatu sami, neobejdete se bez několika cenných rad a informací. Prvním problémem bývá, kde vlastně palety sehnat. Nejrychlejší a nejlevnější je pokusit se ve svém okolí najít výkupnu palet. Ve výkupnách často najdete různé typy palet, domácí, europalety či americké palety, všechny typy se obvykle dají sehnat také v několika různých velikostech. K sehnání jsou i palety atypické, které jsou vhodné především pro vytvoření originálního nábytku.

Základním pravidlem je, že pro výrobu nábytku je nutné mít kvalitní a pevné palety. Podle toho, na jaký nábytek chcete palety použít, se proto zajímejte o jejich nosnost. Základní nosnost je obvykle padesát kilogramů. Z palet se dá s trochou šikovnosti vyrobit takřka cokoli, pokud jde o zahradní nábytek, vytvořit tak můžete nejen nejrůznější lavičky, křesla a stoly, ale také lehátka, altánky, houpačky, ploty, pískoviště či pařeniště.

Nutná výbava

Pokud se rozhodnete pro výrobu vlastnoručního zahradního nábytku z palet, budete potřebovat především kvalitní hoblík, kterým otupíte hrany palet a obrousíte svrchní části prken, abyste se nemuseli obávat případných třísek. Další nutnou pomůckou je pila, s jejíž pomocí pak palety snadno nařežete na kusy podle požadované velikosti. Vzhledem k tomu, že nábytek bude vystaven povětrnostním vlivům, nutností je také jeho impregnace. Pokud nechce mít nábytek v původní přírodní barvě, natřete palety pomocí barvy a laku. Velkou výhodou paletového nábytku, kterou na zahradě oceníte, je i snadnost jeho případné opravy.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]