Nejprve školní autobus, potom dokonalé bydlení pro muže se synem

Jak vypadá typický školní autobus, to každý ví. Věděli jste však, že z něho lze vyrobit dokonalé bydlení? I když se to může mnoha lidem zdát až nemožné, realita je taková, že to jde. Příběh tohoto muže vám to jenom potvrdí. Chtěli spolu žít na zajímavém místě, a tak se rozhodli pro něco netradičního. Koupili klasický americký školní autobus.

Vše muselo pryč

Pustili se do práce. Jako první bylo nutné odstranit vše, co autobus připomínalo. Tedy hlavně vnitřní vybavení v podobě sedaček. Když bylo všechno pryč, oba dva byli překvapeni tím, kolik je zde najednou místa. Už se ani jeden z nich nebál toho, že bude jejich bydlení stísněné. Najednou viděli, že prostoru je zde více než dost.

Rekonstrukce, která bere dech

Jejich rekonstrukce byla naplánovaná do posledního detailu a nutno říci, že ani mnohé domy nebo byty neprojdou tak unikátní změnou, jako je tomu v případě tohoto autobusu. Ten se změnil k nepoznání. Zajímavými prvky jsou třeba nové stropy s praktickým bodovým osvětlením, nebo i nová podlaha. A pod ní je dokonce systém vytápění. Řekněte sami – kdo ho má doma? A tady ho využívá školní autobus.

Důraz na energetickou soběstačnost

Nejenom podlahové vytápění ukazuje, že chtějí výrazně šetřit náklady. Na jejich střeše totiž najdete i fotovoltaické panely, díky kterým jejich školní autobus nevyžaduje napojení na klasickou elektřinu. Jsou tak víceméně soběstační, a tak mohou s autobusem zajet kamkoliv a zde mohou bydlet.

Zařízení je praktické a účelné

Stačí se podívat dovnitř a zjistíte, že zde nechybí nic, co by člověk potřeboval k plnohodnotnému životu. Interiér autobusu, tedy jejich domova je zařízen prakticky a také účelně. I když pro někoho dost možná skromněji, pro otce i syna je zde vše, co by zde mělo být. Na skromný život jde o vybavení, které postačí. Výhodou je to, že v tomto interiéru mohou žít doslova kdekoliv.