Netradiční bydlení mladého páru. Dům si postavili na podvozku starého auta

Bydlet se dá téměř kdekoliv. Tento mladý pár to vyřešili po svém a vsadili na bydlení postavené ze staré vyřazené limuzíny. To se může stát i zajímavou inspirací. Není nad domov, napadne nás asi téměř vždycky, když jsme z nejrůznějších důvodů nuceni svůj domov opustit. Dnes přinášíme v této souvislosti zajímavou inspiraci pro všechny z vás, kteří vlastní pozemek a chtějí si na něm postavit chatku či malý domek.

Jednoduchý základ

Pár pracuje pro jednu architektonickou firmu, a tak se rozhodli vše postavit vlastníma rukama. Nejdříve vše dobře propočítali a zjistili, že by se stavbou z technického hlediska neměl být žádný větší problém. Zakoupili tedy starou limuzínu, ze které nechali jen podvozek, a pustili se do stavby. Ke stavbě vlastního domu použili je tři velmi běžné materiály, dřevo na základy, a dále překližku a sádrokarton. Výhodou bylo nejen to, že se jedná o nepříliš drahý materiál, ale také to, že se s ním staví velmi lehce a rychle, a tak byl domek brzy hotový.

Útulné a překvapivě prostorné bydlení

Interiér domu je překvapivě prostorný a útulný, zcela jistě k tomu přispívá právě zvolený materiál, světlé dřevo, a zároveň v domě najdete opravdu vše, co ke svému životu potřebujete. Mobilní dřevěný dům nabízí celkový obytný prostor neuvěřitelných třicet metrů čtverečních a skládá se z obytného přízemí a podkroví, do kterého se dostanete jednoduše prostřednictvím schodů.

V podkroví se nachází ložnice, kam se bez problémů vejde manželská postel. Navíc z podkroví, které se nachází jen nad částí přízemí, můžete shlížet dolů. V přízemí domu najdete koupelnu se sprchovým koutem, umyvadlem s velkým zrcadlem, toaletou i pračkou, kuchyň, kde se nachází rovněž vše potřebné, tedy kuchyňská linka, lednička s mrazákem, sporák s troubou, dřez i další věci. Dalšími částmi jsou poté obývací pokoj s prostornou a pohodlnou sedací soupravou a pracovna se stolem a místem pro počítač.

 

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]