Netradiční bydlení v kostele překvapí svým luxusem a komfortem

Máte rádi kostely? A přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo v něm bydlet? V následujícím článku můžete nakouknout, jak takové bydlení vypadá. Sakrální budova proměněná na soukromou rezidenci. Že to zní bláznivě? Uvidíte, že to vůbec nebyl špatný nápad.

Kostel z roku 1935

Tento kostel byl postavený v roce 1935. V posledních dekádách ale upadal. Farníci téměř žádní nezbyli a poslední kněz zemřel. Jelikož byl kostel v majetku protestantské komunity, a nikoliv katolické církve, byl jeho prodej do soukromých rukou poměrně jednoduchý.

Noví majitelé budovu koupili v opravdu špatném stavu. Rekonstrukce se vyšplhala do milionových částek. Ačkoliv to na začátku vypadalo, že kostel spadne majitelům na hlavu, podařilo se jim z něj vytvořit soukromou rezidenci, která se jen tak nikde nevidí

Také jste vždy toužili bydlet v netradiční budově, která se bude odlišovat od všech v okolí? Nemusíte být nadpřirozená bytost z pohádek nebo padouch z filmů, abyste si to mohli dovolit! Ale už dost povídání a pojďme se podívat dovnitř.

Přízemí nás doslova oslnilo vysokými stropy a starožitným dekorem. Společně s oblouky u oken a barvami interiéru vytváří působivou atmosféru. Z místa doslova vyzařuje energie, kterou jen tak někde nenajdete.

Pokračujme dál. Úplně vzadu, kde stával pěvecký sbor, je udělaná kuchyně v moderním stylu. Najdete v ní všechny nezbytné spotřebiče a spoustu skříněk, kam se vejde vše nezbytné. Líbí se nám také místo k sezení, kde může ke společnému jídlu zasednout celá rodina.

O kus dál najdete velký jídelní stůl a bar, ve kterém má majitel schovány lahve pro lepší příležitosti. Všimli jste si luxusního lustru? Je celý z křišťálu.

Mimochodem, tam, kde dnes stojí bar, byl dříve oltář – místo modlitby a úcty. Musíme ale přiznat, že bar je opravdu pěkně udělaný. Jen si představte, jaké by to bylo u něj upíjet váš oblíbený koktejl.

Staré a přesto moderní

Tam, kde dříve byly lavice pro věřící, je dnes luxusní obývák s moderními dekoracemi a pohodlnou sedačkou. Točité schodiště vede nahoru do patra, kam se za chvíli vydáme.

Líbí se nám, jak majitelé zachovali původní ráz budovy, ale dodali jí nového, modernějšího ducha. Nejlépe je to vidět na koupelně – zde se dokonale spojilo staré s moderním. Pokoje horního patra jsou velké, prostorné a opravdu stylové. Co si o tomto bydlení myslíte vy?

Úvodní Fotografie: Laurie Nicholson & Robert Léger