Chystáte se do nového bydlení? Dejte na rady zkušených majitelů, kteří si chybami prošli za vás

Fotografie: Freepik

Tito uživatelé internetu se podělili o své zkušenosti, co se stěhování týče. Díky jejich ochotě se můžete podobným chybám vyhnout.

Stěhování do nového prostoru bývá většinou více než složité. Krom toho, že si musíte sbalit úplně všechen majetek, který vlastníte, tak je okolo stěhování další kvantum věcí, které byste si měli ohlídat. Na druhou stranu, pokud jste se k takovému rozhodnutí odhodlali, tak není cesty zpět. Hlavní je si uvědomit, že nějakou dobu to bude psychicky i fyzicky náročné, ale jakmile bude vše hotovo, neskutečně se vám uleví a vy si budete moci užívat radost ze svého nového hnízdečka. Proto přinášíme pár tipů, které by se vám mohly hodit.

Připravte se na velkou útratu

Tento uživatel se svěřil s tím, že se nepřipravil finančně. Myslel si, že ihned po nastěhování bude vše připraveno k použití, ale realita byla jiná. Samozřejmě, že větší věci zařízené byly, ale někde potřebujete nainstalovat klimatizaci, jinde zase přidat lepší osvětlení… Není dobré na tyto věci přicházet až po nastěhování. Naplánujte si vše dopředu, abyste počítali s tím, kolik si máte odložit.

Fotografie: Pixabay

 

Nakupte vše potřebné

Jedním z nejdůležitějších předmětů do domu je bezpochyby žebřík. Představte si, že byste museli dávat židli na stůl a na tom se nějak udržet jen proto, abyste zvládli vyměnit žárovku. S žebříkem si zajistíte nejen pohodlí, ale také bezpečnost. To samé se týká i správné vybavenosti v oblasti nářadí a nástrojů. Promyslete základní vybavení, bez kterého se prostě neobejdete.

Vždy vyměňte zámky

Umíte si představit, že byste se vrátili z nákupu do svého nového domu a tam na vás čekal soused? Přesně to se stalo uživateli, který dům převzal i s původními zámky. Předchozí majitelé dali záložní klíč sousedovi a nevzali si jej zpět. Po tomto zážitku nechal muž zámky okamžitě vyměnit, ale myslete na to, že to mohlo skončit hůř. Nikdy nevíte jestli si bývalý majitel klíče nenechá pro nějaké nekalé účely, stejně jako nevíte, komu kdy klíče daroval a zapomněl na to.

Fotografie: Pixabay

Před užíváním nechte dům zkontrolovat

Předchozí majitel s prodejem spěchal, a tak došlo k tomu, že po dvou měsících museli noví majitelé měnit celý komínový systém. Naštěstí k žádné katastrofě nedošlo, ale je nutné si uvědomit, že bez řádné kontroly k ní jednoduše dojít může. Už kvůli bezpečnosti své a svého okolí si kontrolu odborníkem zajistěte.

Zdroj: Goodhousekeeping