Odolné skvrny na oblečení budou minulostí. Stačí dodržet jednoduchý postup při jejich praní

Nemůžete si na sebe vzít oblíbené triko, protože na něm zůstaly skvrny od jídla? Zničili vaše děti svoje oblečení skvrnami od trávy? Nebo vás trápí neustále špinavé utěrky, se kterými si neporadí ani ten nejsilnější prášek na praní? Pak je dnešní článek přímo pro vás. Připravili jsme si pro vás totiž jednoduchý trik, který vás zbaví i těch nejzákeřnějších skvrn od jídla, pití a dalších.

Co si připravit

Následující postup je opravdu jednoduchý a zabere vám jen chvilinku. Pamatujte si ale, že ho lze aplikovat pouze na oblečení, které vydrží stupeň varu. Oblečení z umělých látek není na tento způsob čištění stavěný. Co na čistící směs budete potřebovat?

  • 3 lžíce prášku na praní
  • 2 lžíce přípravku na odstranění skvrn
  • 1 lžíce jedlé sody
  • 2 lžíce slunečnicového oleje

Jak připravit čistící směs

Postup je jednoduchý. Připravte si větší hrnec a napusťte ho do půlky vodou. Dejte ho na sporák a nechte vodu přijít do varu. Jakmile se voda bude vařit odstavte a nasypejte do ní všechny přísady. Vše řádně promíchejte, aby se ingredience rozpustily a spojily. Nyní do hrnce dejte všechno prádlo, které potřebujete umýt. Oblečení by mělo být ponořené do vody.

Buďte trpěliví

Nyní dejte hrnec zpět na plotnu na nejmenší teplotu. Pomalu vše přiveďte opět k varu. Nechte vařit deset až dvacet minut. Vypněte sporák. Hrnec přiklopte a prádlo namočené ve směsi nechte pomalu vychladnout.

Pokud chcete dosáhnout ještě silnějšího účinku, doporučujeme vám nechat prádlo odmočené přes noc. Poté je dobré nechat prádlo ještě jednou vyprat v pračce na některý z programů, které mají kratší dobu praní.

Do zásobníku pračky nasypejte pouze polovinu z obvyklé dávky pracího prášku. Po vyprání usušte tak, jak jste zvyklí. A je to. Tento postup dokáže odstranit jakékoliv skvrny. Vyperete s ním jak oblečení, tak zaneřáděné utěrky a ručníky.

Fotografie: Marina Zhukova

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]