V takto hebkém povlečení by ani princezna na hrášku neměla modřiny. Stačí během praní přidat vhodné množství jedlé sody

Fotografie: Liz Lawley / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Není nic lepšího, než se zachumlat do čerstvě povlečeného ložního prádla. Aby byl váš spánek ještě příjemnější, přidejte k praní tuto surovinu.

V některé dny je vstání z postele mnohem náročnější. Nikomu se nechce opouštět teplo vyhřáté postele a spousta lidí posouvá budík, dokud to jen jde. Pochmurné dny pak přímo lákají na návrat do postele. I po náročném dni můžete ocenit relaxační koupel, po které se zabalíte do oblíbeného povlečení a necháte si konečně něco příjemného zdát. Pro spánek jako v bavlnce zkuste do praní přidat tuto ingredienci.

Jak můžete snadno změkčit povlečení

Vzpomínky z dětství se často pojí s nezapomenutelnými prázdninami u babičky. Povlečení v posteli bylo vždy dokonale měkké a příjemné, přestože při praní nepoužívali žádnou aviváž. Ke změkčení povlečení používali jedinou surovinu, kterou naleznete ve své kuchyni určitě i vy. Babičky pomocí této suroviny dokázaly zázraky. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a užijte si dokonalý spánek.

Co přidat do praní pro měkké povlečení

Jediná surovina, která vám z tvrdého ložního prádla vytvoří obláčkově příjemné a měkké povlečení, je jedlá soda. Než začnete povlečení prát, přidejte do bubnu pračky 3 lžičky jedlé sody, teprve potom vložte povlečení. Následně perte na běžný prací program. Jedlá soda má vynikající změkčující vlastnosti. Druhým způsobem, jak změkčit povlečení, je nechat ho před vypráním odmočit. Kyblík nebo lavor napusťte teplou vodou a přidejte do ní jedlou sodu. Pořádně promíchejte, aby se soda ve vodě rozpustila, a ponořte do vody povlečení. Nechte alespoň hodinu ponořené a nakonec dejte vyprat do pračky.

jedlá soda
Fotografie: Pixabay

Jak často byste měli povlečení prát

Pokud jste zvyklí prát povlečení jednou za měsíc, nebo dokonce méně často, riskujete spánek v obležení roztočů a bakterií, které mohou způsobovat alergie. Doporučuje se prát povlečení minimálně jednou za dva týdny. Je to nejlepší a nejzdravější forma, jak si zajistit příjemný a zdravý spánek. Díky tomuto triku si navíc spánek v měkkém povlečení tak oblíbíte, že se na jeho výměnu budete nakonec možná i těšit.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]