Díky tomuto postupu nebude odstranění skvrn od červeného vína již nikdy problém

Jedná se o velmi oblíbený nápoj. Co ale v případě, kdy jste nešikovní, troška se vyleje a vy začnete řešit skvrny od červeného vína? Rozhodně není důvod propadat panice. Ukážeme vám několik postupů, díky kterým se fleků velmi efektivně zbavíte.

Pokud červené víno vylijete, na nic nečekejte a začněte jednat. Čím dříve se pokusíte skvrnu odstranit, tím je větší šance na to, že se vám to skutečně povede.

Skvrny od červeného vína na oblečení

Polili jste si svoje oblíbené oblečení? Pokud ano, nemusíte zoufat. Co nejdříve ho sundejte a snažte se pod látku umístit na několikrát složený hadřík, který zamezí tomu, aby se skvrna dostala i na druhou polovinu oblečení. Dále použijte odstraňovač skvrn, kterým daný flek rychle polijte a poté oblečení umístěte do studené vody. Takto ho nechte máčet zhruba 15 minut a poté přendejte do pračky a zapněte klasický program. Po vytažení by měly být skvrny od červeného vína minulostí.

Skvrny na čalounění

Rizikem může být také to, že se skvrny od červeného vína objeví na vašem čalounění. Tedy třeba i na vašem gauči. I toto je situace, které je třeba řešit co nejdříve. Jak na to? Ideální je ihned přiložit savou tkaninu, která do sebe nasaje co nejvíce vína to půjde. Potom budete potřebovat zhruba 1 lžíci přípravku na nádobí, který rozmícháte ve 2 hrncích studené vody. Vznikne vám čistící roztok, která pomocí houbičky aplikujte na skvrnu a tu se snažte, pokud možno jemně čistit.

Skvrny na koberci

Ani ty nejsou nic příjemného. I tady je třeba začít se savými materiály, jako jsou kapesníky, látkové utěrky, nebo i utěrky papírové. Následně je možné skvrnu posypat trochou soli, která také vsákne dostatek červené tekutiny do sebe. Poté použijte buď výše popsanou směs z vody a přípravku na nádobí, nebo použijte čistič koberců – pokud ho doma máte. Stejně jako u čalounění, i tady je samozřejmě nutné zaměřit se na mechanické čištění pomocí houbičky. Opět myslete na určitou šetrnost.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]