Olej a banán pomohou pokojovým rostlinám ke zdravému květu

Pokojové rostliny jsou něco, bez čeho si většina lidí svůj domov nedokáže představit. Dodávají mu jeho kouzlo a zároveň jsou kouskem přírody. Spoustu lidí proto touží mít doma krásné rostliny, ale zároveň na jejich pěstování nemá dostatek času a často ani úplně vhodné podmínky. Dnes přinášíme jednoduchou radu, jak se o pokojové rostliny starat, aby vždy byly krásnou dekorací vaší domácnosti.

Kouzlo jménem ricinový olej

Jedna z častých chyb, které se při pěstování rostlin, především v zimě, dopouštíme, souvisí se zaléváním. Naprostá většina z nás je totiž zalévá až příliš a necháváme rostliny ve vodě stát. Domnívám se totiž, že vzhledem k tomu, že kvůli topení je v interiéru sušší vzduch, tak rostliny potřebují více vody. To ale není v naprosté většině případů správně. Obecně se doporučuje rostliny zalévat přibližně jednou za pět dní.  Důležitá je i kvalita vody, ideální je zalévání dešťovou či měkkou vodou. Pokud máte doma vodu tvrdou, před použitím na zalití ji převařte. Osvědčenou radou je také do této vody na zalévání přidat několik kapek ricinového oleje, který pronikne až ke kořenům, a rostliny tak vyživí a ony budou zdravější a brzy začnou kvést.

Pomůže i banánová slupka

K vitalitě a květu může ale rostlinám pomoci i obyčejná banánová slupka. Slupka je totiž bohatá na nejrůznější minerální látky, jako je fosfor, draslík, dusík a hořčík, které rostliny potřebují. Nejjednodušší je nechat banánovou slupku usušit a poté ji najemno nakrájet na malé kousky. Jednu čajovou lžičku takto nakrájené banánové slupky poté přelijte dvě stě mililitry vroucí vody a po vychladnutí touto tekutinou vaše pokojové rostliny zalijte. Takto zalívat rostliny za pomoci banánové slupky stačí jednou až dvakrát měsíčně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]