Plevel bude dávnou minulostí. Vyrobte si účinného zabijáka podle starého lidového postupu

Fotografie: Vlastní tvorba

Tráva rostoucí na nežádoucích místech je problém, který má spousta lidí. Ještě vetší trápení však je, jak se takové trávy zbavit. Existuje však několik snadných způsobů, jak na to.

Plevel mezi dlaždicemi je nepříjemná záležitost, a není z ní nadšený nikdo, kdo se o svou zahradu a dvůr pečlivě stará. Nejen, že to nevypadá úplně nejlépe, ale chodník to ničí a plevel se těžko odstraňuje. Mnoho lidí to dělá ručně, vytrhávají trávu z mezer chodníků a často to ani nejde tak snadno. Avšak existuje několik snadných a rychlých způsobů, jak se plevelu zbavit a nemuset se přitom namáhat.

Jedlá soda

Jedlá soda je účinný a univerzální pomocník v domácnosti, který se dá využít na spoustu věcí. Krásně si poradí i venku a na zahrádce s různými typy problémů, ke kterým se řadí i škodlivý plevel. Díky svým schopnostem totiž dokáže zamezit řádění plevele, a pokud směs dobře připravíte, plevel můžete zničit úplně. Postačí pouze smíchat jedlou sodu s trochou vody, aby vznikla kašovitá směs.

Směs potom aplikujte do mezer mezi dlaždicemi, kde se plevel nachází. Abyste měli jistotu, že se plevel nezačne znovu šířit, zopakujte tuto metodu klidně vícekrát, a směs můžete využít i když problém s plevelem nemáte, poslouží jako dobrá prevence. Směs zalijte vodou, a výsledkem bude dlážděná cestička bez zbytečné trávy. Ušetříte tak nejen čas sobě, ale i půdu před škodlivými chemikáliemi.

Recept na domácí herbicid

Pro zahrádkářské neznalce, herbicidy jsou přípravky, které se používají k hubení a likvidaci plevelu a jiných nežádoucích rostlin. Často se používá i v zemědělství, například pro lepší a rychlejší zrání na polích nebo pro snadnější sklizeň, nebo ve městech proti plevelu na pozemních komunikacích. Existují i chemické herbicidy a přípravky, které jsou sice účinné, ale bohužel nejsou už tak dobré pro půdu a přírodu, a to právě kvůli chemikáliím, které obsahují.

Fotografie: Pixabay

K přípravě tohoto domácího herbicidu budete potřebovat horkou vodu, ocet, sůl a jakýkoliv domácí čistící přípravek, což může být například jar. Ohřejte asi 1 litr vody, aby byla co možná nejvíce horká. Přidejte lžíci soli a zamíchejte, aby se rozpustila. Takto směs nalijte do konve nebo rozprašovače, přidejte polévkovou lžíci čistícího prostředku a 1 litr stolního octa. Směs promíchejte, a aplikujte na místa, odkud plevel raší. Asi po hodině tráva vyschne, a zbytky pak lze odstranit koštětem.

Zdroj: TheSpruce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]