Kolosální úroda rajčat díky domácím směsím na zalévání. Sousedé nebudou věřit vlastním očím

Fotografie: Depositphotos

Rajčata – chutná zelenina, kterou spousta lidí ocení. A ta pěstovaná doma obzvlášť. Víte však, jak rajčata pěstovat, abyste měli velkou úrodu? Poradíme, jak na to.

Spousta zkušených i nezkušených zahradníků chce mít na svých zahrádkách krásnou a velkou rajčatovou úrodu. Ti zkušenější už možná ví, jak na to za pomoci různých přírodních i chemických přípravků. Existují ale i přípravky, které si můžete připravit snadno a rychle doma. Je však potřeba znát různá specifika rajčat, jako například že milují vlhkost a jsou náchylná k různým chorobám. Pokud ovšem tomuto předejdete, na konci sezóny budou vaše rajčátka šťavnatá, velká a bude jich značně víc.

Mléčný roztok pro jednorázové zalévání

Tento roztok je ideálním pomocníkem při péči o rajčata. Tajemství roztoku spočívá v tom, že je bohatý na prospěšné stopové prvky, které se ve velké míře účastní biologických procesů spojených s růstem a prospíváním rajčat. Jde o docela známý jód, který se užívá právě při stimulování růstu rajčat a chrání je před houbovými chorobami. Rajčata, jež jsou „krmená“ jódem, mají pozitivní účinky i na lidské zdraví.

Namíchat roztok není vůbec složité, k jeho přípravě budete potřebovat 250 gramů mléka, 1 litr vody a 2 kapky jódu. Pokud jód doma nemáte a nevíte, kde ho sehnat, stačí zajít například do obyčejné lékárny. Všechny kapaliny slijete do sebe, pořádně zamícháte a pak už stačí jen rajčata roztokem jednou pečlivě zalít. Výsledkem bude krásná a překvapivá úroda.

Zázračná směs

Název zní možná trochu pofidérně, nicméně tento roztok opravdu výborně funguje a výsledky jsou ohromující. Díky svému složení má velice dobré vlastnosti a účinky na růst a vývoj rajčat. Nejideálnější je mít jako půdu pod rajčata slepičí hnůj, protože je bohatý na řadu užitečných a důležitých živin, které nejen rajčata při svém vývoji ocení. Zároveň také napomáhá udržovat v půdě vodu, již rajčata potřebují.

Fotografie: Pixabay

Výroba této směsi je snadná a její aplikace je nenáročná. K výrobě budete potřebovat 5 litrů horké vody, 10 kapek jódu, 5 gramů fosforu a 10 gramů draslíku. Všechny tyto ingredience smícháte dohromady, promícháte je a roztokem pak rajčata pořádně postříkáte. Tento roztok můžete použít několikrát, ale důležité je to nepřehnat, kvůli časté aplikaci směsi by rajčata mohla začít uvadat.

Zdroj: Archzine