Plísně v domácnosti jsou problém. S odstraněním může pomoci ocet, ovoce i jedlá soda

Plísně jsou problém, se kterým neustále bojuje velké množství domácností. Stačí nepatrné množství vlhkosti, o které nevíte, a plíseň je na světě. Pokud se nepodchytí včas, může způsobit i velké komplikace škody na majetku. Přinášíme vám pět jednoduchých metod, díky kterým se plísní jednoduše zbavíte a předejte zároveň i jejich následnému vzniku.

Plíseň jako nepřítel

Zbavte se navždy plísní a nenechte svůj domov nadále činit své zdraví. Plíseň způsobuje nejen škody na majetku, ale také mnoho zdravotních komplikací. Spoustu lidí ani netuší, že jsou na plísně alergičtí. Z toho důvodu je nutné, se plísní zbavit. Mnohdy to může být problém, ale s těmito metodami to pro vás bude hračka.

Síla octu a ovoce

První možností, jak s plísněmi ve vaší domácnosti zatočit, je použít ocet. Tato tradiční tekutina ničí až 82 % plísní. Pokud vám ocet příliš nevoní, můžete ho zředit vodou, ale pro opravdu efektivní účinek se doporučuje nezředěný jedlý ocet. Stačí ho nastříkat na plísní napadené místo a po několika hodinách ho setřít.

Olej z čajovníku je metoda dražší než ocet, ale o to je účinnější. Stačí jej nanést na postiženou oblast, nechat několik dní, a poté jej opatrně odstranit. Po plísních nebudou ani památky. Extrakt z citrusových plodů je dalším skvělým prostředkem proti plísním. Stačí přidat 20 kapek, ideálně grapefruitového extraktu, do vody a směs rozprášit na postižené místo. Otírat netřeba, plíseň zmizí sama.

Nezapomeňme na jedlou sodu

Silnou látkou je také peroxid vodíku, který sežene v lékárně. Tabletu namočte do vody a tento roztok pak aplikujte na konkrétní místo s plísní. Peroxid se postará o zbytek. Nesmíme zapomenout na zázračnou jedlou sodu. Smíchejte ji s octem, nebo ji přidejte do peroxidu či vody. Roztok těchto tří složek zničí všechny plísně a vás domov bude opět zářit čistotou a svěžestí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]