Pozitivní energie zlepšuje zdraví i vztahy. Navodit ji umí aloe, bambus i rozmarýn

Pokojové rostliny jsou něčím, bez čeho si mnoho z nás nedokáže svůj život představit. I proto, že jsou vhodné pro navození pozitivní atmosféry, dokáží domov zútulnit, dodávají mu kouzlo a zároveň jsou kouskem přírody. Existují ale rostliny, které náš domov nejen zpříjemní, ale dodají mu i pozitivní energii. To alespoň tvrdí staré učení feng shui. Dnes vám proto přinášíme informace o několika rostlinách, které podle tohoto učení umí pozitivní energii vytvářet, a naplnit jí tak celý váš domov.

Bambus

Tato rostlina pochází původně z Asie, kde je zároveň jedním ze symbolů štěstí a prosperity. V současné době se ale stává i oblíbenou rostlinou především moderněji laděných domácností. Podle feng shui tato rostlina přináší vitalitu a aktivitu, které souvisí s elementem dřeva, a naopak odstraňuje nenávist. Výhodou je, že se jedná o poměrně nenáročnou rostlinu, které se dobře daří například ve slunné koupelně.

Chryzantéma

Tuto rostlinu má většina z nás spojenu především s podzimem a jejími krásnými barvami. Chryzantéma má ale údajně moc snižovat negativní energii, toxiny a napětí a zároveň čistí vzduch a podporuje relaxaci a dobrou náladu. Pro buddhisty je symbolem čistoty a poctivosti.

Aloe vera

Rostlina připomínající svým vzhledem kaktus je používána v léčitelství již tisíce let. Její léčebná síla se ukrývá v gelu či husté šťávě uvnitř listů. V současné době je aloe vera součástí i velkého množství kosmetických přípravků. Podle feng shui ale aloe také do našich domovů přináší pozitivní energii a pocit štěstí.

Rozmarýn

Drobná bylina s příjemnou vůní je nejen skvělým pomocníkem v kuchyni, ale pomáhá i s nejrůznějšími zdravotními potížemi, především se zlepšením krevního oběhu a jako jedna z mála rostlin dokáže v případě potřeby zvýšit krevní tlak. Náš domov skvěle provoní a vyčistí, zároveň také zlepší naši náladu a odstraní případnou únavu.

Bazalka

Bylinka, kterou známe především z italské kuchyně a kterou má poslední dobou doma na zahrádce, na balkoně či jen tak za oknem v květináči čím dál tím více Čechů. Tato bylinka má i mnohé pozitivní účinky na naše zdraví. Její pozitivní účinek byl zaznamenán hlavně v souvislosti s trávicí soustavou. Látky obsažené v bazalce podporují vylučování žaludečních šťáv, čímž usnadňuje trávení, ale působí například i při nadměrné plynatosti. Při problémech s dýchací soustavou zase usnadňuje odkašlávání a ničí stafylokokové a enterokokové infekce. Zároveň má blahodárný vliv i na nervovou soustavu, napomáhá k uklidnění a navození pocitu dobré nálady. V naší domácnosti navíc během dne uvolní velké množství kyslíku a naopak pohltí toxiny.

Jasmín

Jasmín má výjimečnou schopnost přitahovat pozitivní energii a posilovat vztahy. Navíc jeho jemná a příjemná vůně pomáhá k navození pocitu štěstí a harmonie, čímž vám pomůže zbavit se nahromaděné negativní energie, napětí a stresu. Pokud se rozhodnete jasmín pěstovat, mějte na paměti, že vyžaduje intenzivní světlo, nejlépe se mu proto daří na parapetech orientovaných jižním směrem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]