Pozitivní energie zlepšuje zdraví i vztahy. Navodit ji umí aloe, bambus i rozmarýn

Pokojové rostliny jsou něčím, bez čeho si mnoho z nás nedokáže svůj život představit. I proto, že jsou vhodné pro navození pozitivní atmosféry, dokáží domov zútulnit, dodávají mu kouzlo a zároveň jsou kouskem přírody. Existují ale rostliny, které náš domov nejen zpříjemní, ale dodají mu i pozitivní energii. To alespoň tvrdí staré učení feng shui. Dnes vám proto přinášíme informace o několika rostlinách, které podle tohoto učení umí pozitivní energii vytvářet, a naplnit jí tak celý váš domov.

Bambus

Tato rostlina pochází původně z Asie, kde je zároveň jedním ze symbolů štěstí a prosperity. V současné době se ale stává i oblíbenou rostlinou především moderněji laděných domácností. Podle feng shui tato rostlina přináší vitalitu a aktivitu, které souvisí s elementem dřeva, a naopak odstraňuje nenávist. Výhodou je, že se jedná o poměrně nenáročnou rostlinu, které se dobře daří například ve slunné koupelně.

Chryzantéma

Tuto rostlinu má většina z nás spojenu především s podzimem a jejími krásnými barvami. Chryzantéma má ale údajně moc snižovat negativní energii, toxiny a napětí a zároveň čistí vzduch a podporuje relaxaci a dobrou náladu. Pro buddhisty je symbolem čistoty a poctivosti.

Aloe vera

Rostlina připomínající svým vzhledem kaktus je používána v léčitelství již tisíce let. Její léčebná síla se ukrývá v gelu či husté šťávě uvnitř listů. V současné době je aloe vera součástí i velkého množství kosmetických přípravků. Podle feng shui ale aloe také do našich domovů přináší pozitivní energii a pocit štěstí.

Rozmarýn

Drobná bylina s příjemnou vůní je nejen skvělým pomocníkem v kuchyni, ale pomáhá i s nejrůznějšími zdravotními potížemi, především se zlepšením krevního oběhu a jako jedna z mála rostlin dokáže v případě potřeby zvýšit krevní tlak. Náš domov skvěle provoní a vyčistí, zároveň také zlepší naši náladu a odstraní případnou únavu.

Bazalka

Bylinka, kterou známe především z italské kuchyně a kterou má poslední dobou doma na zahrádce, na balkoně či jen tak za oknem v květináči čím dál tím více Čechů. Tato bylinka má i mnohé pozitivní účinky na naše zdraví. Její pozitivní účinek byl zaznamenán hlavně v souvislosti s trávicí soustavou. Látky obsažené v bazalce podporují vylučování žaludečních šťáv, čímž usnadňuje trávení, ale působí například i při nadměrné plynatosti. Při problémech s dýchací soustavou zase usnadňuje odkašlávání a ničí stafylokokové a enterokokové infekce. Zároveň má blahodárný vliv i na nervovou soustavu, napomáhá k uklidnění a navození pocitu dobré nálady. V naší domácnosti navíc během dne uvolní velké množství kyslíku a naopak pohltí toxiny.

Jasmín

Jasmín má výjimečnou schopnost přitahovat pozitivní energii a posilovat vztahy. Navíc jeho jemná a příjemná vůně pomáhá k navození pocitu štěstí a harmonie, čímž vám pomůže zbavit se nahromaděné negativní energie, napětí a stresu. Pokud se rozhodnete jasmín pěstovat, mějte na paměti, že vyžaduje intenzivní světlo, nejlépe se mu proto daří na parapetech orientovaných jižním směrem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz jsem se přidala během svých studií a práce redaktorky mě tak nadchla, že jsem se rozhodla zůst... [Více o autorovi]