Pozor na barvy v interiéru. Některé mohou škodit lidskému zdraví

Každý má jiný vkus, a tak volí jiné odstíny interiéru. Věděli jste ale, že některé barvy v interiéru mohou výrazně škodit? Pokud plánujete malovat, je vhodné si dobře rozmyslet, jaký konkrétní odstín vyberete. A to nejen podle svého vkusu, ale i podle toho, jaký vliv bude mít výběr na vaše zdraví. Jaké barvy jsou nejhorší?

Červená

Celkem populární odstín, který ale může způsobit více problémů než radosti. Jde o barvu se stimulačními účinky, a tak může zrychlovat lidský tep, ale i dýchání. U slabších jedinců se to může jevit jako velký problém. V interiéru laděném do červené barvy se také lidem může špatně přemýšlet, stejně jako se jim může hůře soustředit.

Bílá

Je mnohými považována za čistý, uklidňující odstín. Ale pozor. Také patří mezi barvy v interiéru, které mohou spíše škodit. Když je bílé až moc, může to znamenat pocity úzkosti. Hlavně proto, že mnoho této barvy navozuje ne příliš žádaný pocit jednotvárnosti. Dále nezapomeňte také na to, že bílá se neudržuje až moc dobře. I to je dobré mít na paměti.

Výrazné barevné odstíny

Barvy do interiéru rozhodně patří. Nesmí být ale až příliš výrazné. Nejenom že velmi přitahují pozornost, ale také mohou mít vliv na psychické problémy. Nadvláda těchto barev může vést k tomu, že pociťujeme úzkost a cítíme se ve stresu. Objevit se dokonce mohou i bolesti hlavy. Hlavně potom v případě, když je takto vymalována malá místnost.

Zdánlivě uklidňující barvy

Mezi ty řadíme třeba modrou, ale i zelenou. Na jednu stranu s nimi nic nezkazíte, ale i ony jsou barvy v interiéru, které mohou škodit. Pro některé je modrá spojena třeba se smutkem, zatímco zelená obecně zpomaluje naše vnímání i metabolismus. I tato fakta je dobré mít na paměti. Obecně ale platí, že právě tato dvojice uklidňujících barev je z celého našeho výčtu tou, která je nejméně riziková. To je dobrá zpráva.