Původně šlo o kostel, ale díky rekonstrukci je z něho unikátní rodinný dům

Kostel lidi vždy lákal z mnoha důvodů, a to nejen náboženských. To je asi i důvodem, proč se poslední dobou můžeme setkat s novým trendem – přeměnou kostelů v obytné domy. Ano, řada kostelů po celém světě dnes prochází renovacemi a proměnami na obytné prostory. Příkladem je i jeden původně opuštěný kostel z devatenáctého století, který se nachází v klidné vilové části jednoho kanadského městečka.

Díky rekonstrukci se proměnil v prostorný, kompletně zrekonstruovaný rodinný dům, který má dokonce potenciál na to stát se mezigenerační rezidencí.

Zvenku starobylý kostel, zevnitř moderní dům

Na první pohled z vnějšku budova vypadá jako opravdový kostel, s věží i typickými špičatými okny, ale interiéry prošly naprostou rekonstrukcí a výsledkem jsou moderní a útulné prostory, které odpovídají požadavkům na pohodlné bydlení dvacátého prvního století. Ze vstupní haly máte přístup do velkého otevřeného prostoru, kde se nachází obývací pokoj, jídelna a kuchyně.

Kuchyně je vybavena těmi nejmodernějšími spotřebiči a kuchyňkou linkou ve velmi zajímavé kombinaci kontrastující bílé a tmavě hnědé barvy. Kromě těchto místností se v přízemí nachází také koupelna s volně stojící vanou a krásnou prosklenou sprchou a také dvě ložnice, jejichž podlahy byly pokryty plovoucími podlahami s moderním vzhledem.

Zajímavá možnost bydlení pro více generací

Kromě přízemí byla kompletně zrekonstruována i podzemní část, suterén, který je teď připraven na to, aby se zde v případě potřeby dal vytvořit další byt, například pro starší rodiče či naopak odrostlé děti. Najdete zde prostor pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj, komoru a koupelnu.

Následující fotografie jsou důkazem, že s penězi a dobrým nápadem lze ze starého kostela vytvořit originální, moderní a velmi útulné bydlení. Pokud vás myšlenka bydlení v kostele zaujala, tento kostel se nachází ve městě Thurso, které leží asi čtyřicet pět minut od Ottawy, a je ke koupi za tři sta padesát tisíc dolarů.

Fotografie: Remax Quebec