Využívání starých nepotřebných budov je v poslední době trendem v architektuře. Tato stará stodola to jasně potvrzuje. Původně sloužila tak, jako každý jiná, k uskladnění různých věcí, zahradní techniky a také sena. Potom byla vyklizena a dlouhé roky chátrala. Až se našel nový majitel, který se rozhodl pro rekonstrukci.
Stará stodola se stala kancelářským prostorem
Zdálo se to jako šílený nápad, ale k realizaci nakonec došlo. Než ji zbořit a postav zde nějaké moderní nevzhledné kancelářské monstrum, tak bylo zvoleno toto řešení. Zachovala se tak původní stavba, která k této krajině patřila odnepaměti. Na první pohled navíc ani není poznat, co se skrývá uvnitř.
Rekonstrukce byla náročná
V době, kdy byla používána, i v době kdy používána nebyla, dostala celkem pořádně zabrat. Proto byla rekonstrukce celkem náročná. Bylo třeba vyřešit statiku, ale také kvalitu použitého dřeva, tak aby dokázala sloužit ještě hodně dlouho. Až potom mohlo dojít ke kosmetickým úpravám a k tomu, aby dostala modernější vzhled.
Ideální pro práci
Stará stodola byla zrekonstruována do podoby takzvaného open space. Jedná se o velmi moderní koncept. Nejde o kanceláře, které by byly, jakkoliv stavebně odděleny. Každý pracuje v rámci jednoho velkého otevřeného prostoru, a tak může být snadno v kontaktu s ostatními členy týmu. V tu chvíli se dispozice a otevřenost prostoru původní stodoly hodila velmi dobře.
Důraz na zachování dřeva
Unikátním přístupem bylo i to, že byl kladen důraz na maximální možné zachování dřeva. Jak v podobě původních trámů nebo pilířů, tak i pokud šlo o další dřevěné prvky, jako je třeba zábradlí, jako jsou podlahy, ale i nábytek.
Jednoduché, ale praktické
Na první pohled vypadá zrekonstruovaná stodola spíše jednoduchá, ale faktem je, že hlavní důraz byl kladený především na praktičnost. Jde o místo, kde se má primárně pracovat, a tak není nutné řešit jakékoliv designové drobnosti. Důležité je hlavně místo na práci a v tomto případě musíme říci, že se vše povedlo, jak mělo.