Rekonstrukce koupelny podle moderních trendů

Hezké a pohodlné bydlení si přeje mít každý. Jedním z problematických kroků bývá často rekonstrukce koupelny. Ve většině starších bytů bývá malá a není v ní dostatek prostoru pro uložení všech potřebných věcí. My vám dnes ale přinášíme několik rad, jak při troše šikovnosti a kreativity z malé koupelny vytvořit koupelnu, kterou vám budou všichni závidět.

Koupelna je místností, ve které trávíme překvapivě velké množství času, kromě každodenní hygieny nám slouží i pro praní prádla či uskladnění rozmanitých čisticích prostředků. Navíc koupel může být příjemným způsobem relaxace po náročném dni, a tak se prostě v koupelně potřebujeme cítit dobře. Pokud se domníváte, že na zpříjemnění a drobnou renovaci koupelny je potřeba velké množství finančních prostředků, mýlíte se. Mnohdy je totiž dobrý nápad, trochu času a šikovné ruce mnohem víc než peníze. Jako velmi důležité se pro celkový dojem koupelny ukazuje být hned několik základních věcí – čistota, vhodně zvolené barvy a také osvětlení. Inspirovat se můžete na následujících fotografiích.

Kouzlo čistého

Byli byste překvapeni, co s vaší koupelnou udělá, když věnujete jedno odpoledne tomu, že ji důkladně vyčistíte. Začít můžete například tím, že z ní vyhodíte všechny staré a nepotřebné věci. Většinou jde o různé kosmetické přípravky, sprchové gely, šampony, krémy a podobně. Vaše koupelna nejen prokoukne, ale bude působit i mnohem vzdušněji. Není nic horšího než mít vanu, umyvadlo a všechny police plné nejrůznějších lahviček a tubiček.

Dalším krokem je důkladné vyčistění umyvadla a vany od veškerých nečistot a vodního kamene. Pokud máte v koupelně dlaždičky, vyčistěte i spáry mezi nimi. Jestliže vás někde trápí plíseň, odstraňte ji. Pokud máte kolem vany závěs, doporučujeme jeho nahrazení posuvnou stěnou, která je mnohem praktičtější, hygieničtější a s vaší koupelnou udělá zázrak.

Kouzlo zrcadel a vzorů

Pokud ve vaší koupelně máte jen malé zrcadlo, nahraďte ho větším. Zrcadla totiž umí doslova kouzlit s prostorem, opticky ho zvětšují a zesvětlují, což především v koupelně bez okna velmi oceníte. Samozřejmě, že i zrcadlo potřebuje náležitou péči. Špinavé a postříkané zrcadlo totiž dokáže velmi podstatně zkazit dojem z celé koupelny. Nad zrcadlo nezapomeňte umístit bodové osvětlení. Obecně platí, že kromě zrcadel prostor opticky zvětší i sofistikované využití vzorů. Některé stěny či nábytek v koupelně tak můžete polepit voděodolnými vzorovanými tapetami.

Kouzlo barev

V současnosti je moderní především minimalistický skandinávský styl, kdy se dává přednost světlým barvám, zejména nejrůznějším tónům bílé a béžové, zkuste je využít i v koupelně. Nejen jako barvu dlaždiček, ty lze mimochodem ozvláštnit i tóny modré či zelené barvy, ale především dejte přednost světlému nábytku, nejrůznějším skřínkám pod umyvadlem či policím. Tmavé barvy nejsou do koupelny vhodné, zmenšují ji a zároveň ji dělají zbytečně ponurou.

Kouzlo doplňků

Velmi zútulnit a pozvednout dokáží koupelnu i vhodně zvolené doplňky, ať už nejrůznější koberečky, které se doporučují sladit s barvou dlaždiček, tak i další dekorační předměty, které do koupelny vhodně umístíte. Velmi hezky působí drobné dekorace ze dřeva, rostliny či svíčky. Pokud navíc použijete svíčky vonné, vaše koupelna se jimi krásně celá provoní. Pokud máte rádi obrazy či fotografie, lze je umístit i do koupelny, vhodné jsou především ty s motivem plachetnice, majáku či ryb. Nepodceňujte ani ručníky. Staré a barevně nejednotné ručníky totiž dokáží celkový dojem koupeny velmi pokazit. Opět platí, že nejvhodnější jsou barvy, které korespondují s celkovým stylem koupelny a barvami dlaždiček a koberečků.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]