Rekonstrukce koupelny snadno a rychle. Seznamte se s tipy profesionálů

Jednou z problematických místností, především v bytech, bývá koupelna. Co dělat v případě, kdy vás čeká rekonstrukce koupelny? Nechte si poradit. Ve většině starších bytů je totiž tato místnost příliš malá a není v ní dostatek prostoru pro uložení všech potřebných věcí. Koupelna nám ale  často kromě každodenní hygieny slouží i pro praní prádla či uskladnění rozmanitých čisticích prostředků. Zároveň se ale v koupelně chceme cítit dobře a nechceme ji mít jen jako jakési skladiště.

My vám dnes přinášíme několik užitečných rad a tipů, jak při troše šikovnosti a kreativity z vaší koupelny vytvořit koupelnu, která bude praktická, ale zároveň se v ní budete při relaxování ve vaně cítit dobře. Pokud se  obáváte, že na zpříjemnění a drobnou renovaci koupelny je potřeba velké množství finančních prostředků, není to pravda.

Co je čisté, to je hezké

Budete příjemně překvapeni, co s vaší koupelnou udělá, když jí věnujete jedno odpoledne a důkladně ji vyčistíte. Začít můžete tím, že vyhodíte všechny staré a nepotřebné věci, například různé kosmetické přípravky. Vaše koupelna nejen prokoukne, ale bude působit i mnohem vzdušněji. V souvislosti s tím se také vyplatí umístit do koupelny natrvalo nějaký malý odpadkový koš. Je mnohem snazší odličovací tamponky, vypotřebovanou zubní pastu a podobně rovnou vyhodit. Dalším krokem je důkladné vyčistění umyvadla a vany od veškerých nečistot a vodního kamene. Pokud máte v koupelně dlaždičky, vyčistěte důkladně jejich povrch i spáry mezi nimi. Budete překvapeni, kolik usazenin se na nich nachází. Pokud jsou dlaždičky již starší a zašlé, ale vám se nechce investovat do nových, existuje i možnost jejich přeglazování.

Zrcadlo, vzory a barvy

Pamatujte, že v každé správné koupelně by se mělo nacházet velké zrcadlo. Zrcadla totiž umí doslova kouzlit s prostorem, opticky ho zvětšují a zesvětlují, což především v koupelně velmi oceníte. Samozřejmě, že i zrcadlo potřebuje náležitou péči. Špinavé a postříkané zrcadlo totiž dokáže velmi podstatně zkazit dojem z celé koupelny. Nad zrcadlo nezapomeňte umístit bodové osvětlení. Pokud jste zruční a kreativní, můžete kolem zrcadla vytvořit originální a zajímavý rám. Zároveň platí, že prostor opticky zvětší i sofistikované využití vzorů, některé stěny či nábytek v koupelně tak můžete polepit voděodolnými vzorovanými tapetami. V současnosti je moderní především minimalistický skandinávský styl, kdy se dává přednost světlým barvám, zejména nejrůznějším tónům bílé a béžové, zkuste je využít i v koupelně a vhodně je zkombinovat s odstíny modré či zelené.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]