Rekonstrukce kuchyně jednoduše, stačí změnit několik detailů

Krásné a nové bydlení je snem každého. Bohužel ne každý si ale může dovolit koupit si zcela nový byt či dům, a tak spousta z nás volí jít cestou rekonstrukce. Jak může např. vypadat taková rekonstrukce kuchyně v případě značně omezeného rozpočtu? Přesvědčte se sami, jak pár detailů dokáže změnit celý obraz kuchyně.

Co se starou kuchyní?

Žena z našeho příběhu velmi ráda vařila, proto pro ni byla kuchyň velmi důležitá a pro svůj dobrý pocit potřebovala vařit v čistém a příjemném prostředí. Původní kuchyň v jejím newyorském bytě ale byla stará, tmavá a na skříňkách byly vrstvy roky usazené špíny a tuků z vaření. Proto se rozhodla, že s kuchyní musí něco udělat, a požádala majitele bytu o povolení k menší rekonstrukci, které nakonec dostala. Žena do rekonstrukce nechtěla investovat žádné horentní sumy peněz. Skvělý výsledek, který ji přišel na pouhých tři sta sedmdesát pět dolarů a trochu času, můžete vidět na fotografii, která je zároveň důkazem, že při troše šikovnosti a kreativity lze za málo peněz vytvořit krásnou a moderní kuchyň, kterou vám budou všichni závidět.

Nebojte se bílé barvy

Kuchyňské spotřebiče byly v dobrém stavu, takže se je žena rozhodla nechat původní. Celá rekonstrukce vlastně spočívala v oživení a vylepšení kuchyňské linky za pomoci barev. Prvním krokem bylo samozřejmě důkladné vyčištění a vydezinfikování celé kuchyně. Následně žena vyrazila do obchodu, aby koupila potřebné věci na malování, tedy především barvy, štětce a úchytky na dvířka kuchyňské linky. Dále koupila nějaké další drobnosti, které kuchyni dodají kouzlo, jako například bambusový sušák na nádobí či džbán, do kterého dala vařečky a další kuchyňské náčiní. Základem ale byly barvy – bílá „lněná“ barva na zdi a bílá akrylová barva na kuchyňské skřínky. Akrylová barva je do kuchyně velmi vhodná, protože odpuzuje vodu, nemusíte se tedy bát na skříňku sáhnout vlhkou rukou nebo ji pomocí vlhkého hadříku omýt, když je potřeba. Výsledek můžete vidět na fotografii, celá místnost se prosvětlila a vše vypadá jako nové.

Pár důležitých detailů

Každá skříňka je namalovaná dvěma vrstvami barev, které žena nechala přes noc zaschnout, aby překrytí původní hnědé barvy bylo dokonalé. Kuchyň skvěle oživil také nápad nepoužít jedny dvířka od skříňky, která se nacházela nad digestoří, ale nechat tuto skříňku jen jako police, kam žena později umístila kuchařky. Došlo tak k narušení jednolitého prostoru skříněk a linka působí moderněji a vzdušněji. Posledním krokem bylo „přidání“ zelené barvy pomocí truhlíku s kuchyňskými bylinkami, jako je bazalka, tymián či rozmarýn, které místnost nejen zpříjemnily, ale samozřejmě najdou využití při vaření. Pokud tedy i vy přemýšlíte o tom, že byste chtěli trochu vylepšit kuchyň, můžete se některými nápady inspirovat. Není na tom nic těžkého a výsledek vás mile překvapí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]