Renovace karavanu bez zkušeností. Dívka to zvládla v pouhých 14 letech

Nikdy neříkejte, že něco nejde nebo že to nezvládnete. Této dívce je jenom 14 let a její renovace karavanu je úžasná. Stačilo mít jenom sen a jít si za ním. To by mohl být vzkaz, který by vám mohla chtít předat Ellie Yeater ze Západní Virginie. Právě ona se totiž i přes svůj mladý věk a nezkušenost pustila do velmi náročného projektu, který ale díky její píli a neutuchajícímu úsilí dopadl na výbornou.

Prázdniny podle vlastního gusta

Co byste nyní udělali jinak, kdyby vám někdo řekl, že vám zase může být 14 let? Většina z nás by možná odpověděla tak, že bychom si více vážili volného času a kamarádů, třeba bychom chtěli více sportovat nebo se určit nové věci. Možná ale méně z nás by jako první pomyslelo na to, že by se pustili na vlastní pěst do nějakého odvážného projektu. Přesně to ale udělala Ellie Yeater, která se rozhodla, že své letní prázdniny stráví velmi neobvyklým způsobem. Dala sbohem všemu cestování, trávení času s přáteli a namísto toho se odhodlala zrenovovat starý karavan z roku 1974, a to zcela z vlastních úspor ve výši pouhých 500 dolarů.

Ellie táhla kupředu velká touha mít nějaké místo jen a jen pro sebe. Toužila mít pocit, že je někde skutečně u sebe doma, a to místo může být jejím majetkem. Proto koupila za 200 dolarů starý karavan a rozhodla se jej opravit dle vlastní fantazie. Asi si dobře dokážete představit, jak takový více než 40 let starý karavan musel vypadat. Uvnitř bylo staré dřevěné vybavení, jeden stůl, špinavé záclonky…. Jednoduše řečeno naprosto obyčejný karavan bez špetky nápadu a originality. Rozhodně potřeboval svěží jiskru a nápad, aby zase mohl sloužit svému původnímu účelu. A přesně to Ellie měla.

Proměna jako z pohádky

A náročná renovace mohla začít. Trvalo to velmi dlouho a stálo to mnoho úsilí i potíží. Vždyť Ellie se do projektu pustila jako teenager bez znalostí o jakýchkoliv stavebních nebo designových úpravách. Řídila se prostě svou intuicí a představivostí, která ale nakonec skutečně přinesla své ovoce. Výsledek vás totiž naprosto ohromí.

Ta tam je starý opotřebovaný dřevěný interiér. Namísto toho je vnitřek vyveden v mnoha zářivých barvách. Celému interiéru vévodí pohodlný gauč s barevnými polštáři. Na okýnkách najdete zcela nové barevné záclonky a strop zdobí závěsná svítidla, která dodávají dojem útulnosti a domácké pohody. Mnoho prvků je zcela jedinečných – Ellienina babička pro ni například sama vyrobila ubrousky, které zdobí jídelní stůl. Všechno je jednoduše promyšlené do posledního puntíku a je opravdu co obdivovat. Jen stěží byste uvěřili, že toto je skutečně dílo 14lete dívky, která nemá žádné zkušenosti s designem či renovacemi. Je to rozhodně karavan snů, a to nejen pro samotnou Ellie. Poselství tohoto příběhu je tedy jasné – zvládnete cokoliv si zamanete, jde jen o to konečně se rozhoupat a nenechat se ničím zastavit.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]