Řešíte novou koupelnu? Vyberte si vybavení a nezapomeňte na technické zázemí

Zdroj obrázku:
 onzon / Shutterstock

Při rekonstrukci koupelny se často ohlížíme na to, jak pojmout koupelnu v moderním stylu. Vždy bychom však měli mít na paměti, že koupelna by neměla úplně podléhat módním trendům, ale měla by být především praktická.

To neznamená, že zde nemáme mít moderní prvky, právě naopak, ale vždy bychom měli myslet na to, že musí koupelna odrážet naše požadavky na ergonomii, celkový komfort i vybavení.

Začněte u umyvadla

Jednou z nejdůležitějších součástí v každé koupelně je samozřejmě umyvadlo, které zde jednoduše musí být. Na trhu dnes existuje opravdu široký výběr, přičemž můžete zakoupit umyvadla také na internetu. Existují různá provedení umyvadel, každopádně bychom měli vzít v potaz celkovou prostorovou dispozici naší koupelny, aby se umyvadlo pohodlně vešlo. Nejčastější provedení umyvadel je: 

  • Volně stojící umyvadlo
  • Zápustné umyvadlo
  • Umyvadlo se skříňkou
  • Umyvadlo na desku

Každé toto řešení má něco do sebe. Velkým hitem posledních let je umyvadlo na desku, které dokáže vykouzlit opravdu elegantní design moderní koupelny. Je však vhodné, abyste měli v koupelně dostatek místa, aby toto řešení vyniklo.

Co dále nesmí chybět v moderní koupelně?

Koupelna samozřejmě není ale pouze o umyvadle. Pokud děláte kompletní rekonstrukci i s dlažbou, určitě se zamyslete, zda například nechcete podlahové vytápění. Položte si otázku, zda budete chtít v koupelně sprchový kout nebo vanu, což nejčastěji odráží prostorové možnosti. Bude v koupelně pračka? Pořiďte si rovnou také sušičku, která dnes do moderní koupelny patří.

Technické zázemí

Velmi důležité je také technické zázemí celé koupelny. Zvažte, zda chcete průtokový ohřívač vody nebo bojler. Pravděpodobně budete chtít rekonstruovat také odpady. Zajímavá řešení přinášejí realizace betonové jímky Brno, kterou využijete tam, kde není dostupná klasická kanalizace. Koupelnu je zkrátka potřeba promyslet od interiéru až po odpadní vody.