Roky sbíral drobné mince. Výsledkem je unikátní podlaha

Mnoho z nás sbírá drobné a dává si je do kasičky. Majitel tohoto domu vše povýšil na další úroveň. Vytvořil si podlahu z mincí. Na samotném začátku si přitom také odkládal drobné, které dostal v obchodech. Chtěl si je následně vyměnit, ale když jich měl mnoho, rozhodl se, že je využije na něco jiného. A zcela netradičního.

Začal pokládat podlahu

Jsou dřevěné, laminátové, nebo třeba vinylové. Ale podlaha z mincí? To je skutečný unikát. Už jenom samotný nápad je něco, co není úplně tradiční a běžné. Přesto se muž nenechal odradit a pustil se do práce. Jakmile položil první řadu tak bylo jasné, že to zabere mnoho práce.

Mince a lepidlo

Pokládka této podlahy je na první pohled jednoduchá. Stačí jenom mince a lepidlo. Vzhledem k velikosti mincí však zabere mnoho času, jelikož je třeba vždy aplikovat lepidlo na část podlahy a potom na ni umísťovat jednu minci za druhou. Pomalu, s rozmyslem, aby skvěle seděla vedle ostatních.

Zapojení rodiny

Když bylo jasné, že se svého snu nevzdá a podlahu dokončí, přijala rodina jeho šílený nápad. Byla to hlavně dcera, která mu pravidelně pomáhala. Byla to pro ni zajímavá kreativní činnost, kterou moc dětí nezažije. A také je pravděpodobně jediným dítětem, které může říci, že u nich doma je podlaha u mincí.

Jedinečné umělecké dílo

Začal klasicky a nijak nepřemýšlel nad tím, že každý mince má jiný odstín. Používal je tak, jak mu přišly pod ruku. Později se ale rozhodl pro to, že by jejich odstín přece jenom využít mohl. A tak začal vytvářet zajímavý designový obdélník z těch, které jsou nové a zářivé. Když měl hotovo a podíval se na výsledek, měl jasno. Nevytvořil jenom netradiční podlahu, ale dokonalé umělecké dílo. Teď jenom doufejme, že se nebude chtít odstěhovat. Vyndávat jednotlivé mince by asi nebyla nijak jednoduchá práce. A kdo ví, jak by se na tuto podlahu tvářil nový majitel.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]