Rozlučte s nepříjemnými pachy z toalety. Hospodyně prozradila trik, o který se ostatní ženy nerady dělí

Fotografie: Depositphotos

Toaleta je jednou z nejpoužívanějších místností v domě, a proto si zaslouží zvláštní péči. Vlhkost, plíseň a zápach moči mohou způsobovat nepříjemné pachy. Zjistěte, jak se jich zbavit.

Někdy se stane, že i přes pečlivý úklid toalety přetrvává nepříjemný zápach. Zbavit se těchto úporných pachů lze pomocí dvou každodenních triků. Stejně jako jedlá soda a bílý ocet dokážou uvolnit odtoky, vystopovat nepříjemné pachy a odstranit je, abyste měli deodorizovanou a příjemně voňavou toaletu.

Rozlučte se s nepříjemným zápachem z toalety

Ať už se jedná o kuchyň nebo koupelnu, někdy se zdá, že je obtížné neutralizovat zápach vycházející z potrubí. Abyste se ho zbavili, nemusíte se vyzbrojovat chemickými bombami, které znečišťují ovzduší v místnosti a životní prostředí. Tyto dvě složky jsou nejúčinnější při odstraňování přetrvávajícího zápachu z toalety.

1. Kyselina citronová k odstranění nepříjemného zápachu

Kyselina citronová se získává z citrusových plodů a používá se při mnoha kuchyňských pracích. Je také vynikajícím čisticím prostředkem pro čištění, odstraňování vodního kamene a omezování usazování nečistot v potrubí. Pro použití nalijte dvě polévkové lžíce kyseliny citronové do záchodové mísy a nechte působit přes noc. Druhý den ráno jen spláchněte a máte hotovo. Dalším způsobem je nalít do mísy dvě lžíce kyseliny citronové a přidat bílý ocet, který jste převařili. Uvolníte tak potrubí a vyčistíte sifon.

2. Prášek do pečiva k dezinfekci toalety

Ač se to může zdát nepravděpodobné, prášek do pečiva se stane vaším spojencem, který vás nadobro zbaví zapáchajících odpadů. To lze provést dvěma způsoby. Nejprve v hrnci svařte dvě sklenice vody a přidejte 25 gramů prášku do pečiva. Počkejte, než se rozpustí ve vodě, pak směs nalijte do záchodové mísy a nechte roztok působit přes noc. Druhý den ráno spláchněte záchod a obdivujte výsledek.

Fotografie: Pexels

Druhým způsobem je nasypat na dno mísy dva sáčky prášku do pečiva a poté přidat sklenici bílého octa. Nechte oba přípravky několik minut působit a poté je zalijte horkou vodou, abyste se zbavili všeho, co může ucpat a zablokovat odtok. Je to jednoduché a praktické, ale především úsporné a účinné! Tento trik funguje, protože kyselost octa v kombinaci s horkou vodou rozpouští ucpané nečistoty. Kromě toho pěna vytvořená octem a pečicím práškem odstraňuje nečistoty uvízlé v potrubí.

Levandulový esenciální olej

Pro dezinfekci a provonění koupelny nebo toalety můžete smíchat několik kapek levandulového nebo citronového esenciálního oleje v šálku vody, který nalijete do rozprašovače. Poté roztokem postříkejte boky záchodové mísy a nechte ho několik minut působit. Pak záchod spláchněte. Tento roztok lze použít také jako deodorant pro všechny místnosti v domě, včetně kuchyně.

Zdroj: BobVila

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]