Když se řekne stará stodola, představí si řada lidí stavbu, která spíše připomíná ruinu. To ale neplatí o tomto domě. Ten není klasickou novostavbou, ale velmi povedenou rekonstrukcí. Jak a z čeho vznikla? Ano, tušíte velmi dobře. Základem se stala stará stodola, která byla přetvořena doslova k nepoznání.
Snaha o zachování charakteru stavby
Když se na dům podíváte, jasně v něm identifikujete nemovitost určenou k bydlení. Když se ale zadíváte důkladněji, je celkem jasně patrné, že to dříve musela být stará stodola. A to jak pro celkový tvar domu, tak i pro dřevěné rustikální obložení. Právě toto byl cíl architektů, kteří dům navrhovali. Chtěli vytvořit stylovou nemovitost, které bude nadále odkazovat k minulosti.
Tři klíčové zóny
Uvnitř je prostor zajímavě rozdělen do tří klíčových zón. První variantou jsou ty otevřené, určené k setkávání všech obyvatel tohoto domu. Druhou zónou jsou ty polo-soukromé, které už nabízejí možnost být sám, ale i setkávat se s ostatními. Třetí variantou jsou zóny ryze soukromé. Správně tipujete, že v tomto případě se jedná hlavně o ložnice a také prostor koupelny.
Dřevo kam se podíváš
Nahlédněte do interiéru a bude vám jasné, že odkaz k tomu, že to dříve byla stará stodola, je jasně patrný i uvnitř. Hlavně proto, že byl kladen velký důraz na to, aby byly zachovány klasické trámy, ve svém typicky dřevěném odstínu. Ty přitáhnou pozornost každého. Právě dřevo se stalo základem i pro ostatní prvky. Třeba pro podlahu, která svým odstínem skvěle koresponduje s trámy, ale vytváří i zajímavá kontrast v rámci stěn interiéru.
Zaujme také okolí domu
Není to jenom stavba samotná, je to také její okolí. Do toho svým dřevěným stylem dokonale zapadá. Zajímavá je jak okolní příroda, tak třeba i netradiční přístup do domu, který je řešený pomocí unikátní lávky. Jak jinak než dřevěné. Na pozemku najdeme také bazén, který však k domu přímo nenavazuje a je lehce skrytý. Důvod je jediný – stará stodola a moderní bazén zkrátka nejsou věci, které by měly být těsně vedle sebe.