Správné místo a optimální teplota pomohou docílit květu vánočního kaktusu

Vánoční kaktus je velmi populární rostlinou. Komu nekvete, měl by věnovat pozornost našim radám. Právě díky nim se to povede. A nemusíte se obávat toho, že by vše bylo, jakkoliv složité. Jde o rady zkušených pěstitelek a také pěstitelů, kteří velmi dobře vědí, co mají s touto rostlinou dělat, abyste se vždy na Vánoce dočkali toho, že bude mít dokonalý květ.

Základem je správné místo

Myslete na to, že by vánoční kaktus neměl být nikdy pěstován na jižní nebo západní straně vašeho domu nebo bytu. To proto, že nemá rád silné osvětlení. To ho dokonce může popálit a konečky jeho listů začnou postupně odumírat. Zkuste raději severní a východní stranu, kde je také světla dost, ale ne přímého a silného.

Nezapomeňte na vzduch

Vánoční kaktus potřebuje i vzduch. Pokud je možné umístit ho na balkon nebo na terasu, udělejte to. Pokud to možné není, nechte ho na okně, a to pootevřete na ventilaci, nebo alespoň mikro ventilaci. Jedině tak zajistíte, že bude mít kaktus dostatek kyslíku.

Nehýbejte s ním

To nejhorší, co můžete udělat, je, když s ním budete neustále hýbat. To vánoční kaktus doslova nesnáší. A hlavně v době pučení. Pokud s ním v tomto období budete šibovat, tak se přepravte na to, že vám patrně nevykvete.

Přidávejte hnojivo

Stejně jako jakákoliv jiná rostlina, i tato potřebuje výživu. Zajistěte kvalitní půdu a také pravidelné hnojení. To dávkujte podle návodu. Jeho nadměrné množství samozřejmě může také škodit.

Neořezávejte

Mnoho lidí má potřebu vánoční kaktus ořezávat, což je také celkem velkou chybou. Rozhodně to nedělejte a nechte ho růst tak, jak ho příroda stvořila. Tím podpoříte šanci na květ.

Na konci zimy ho přesaďte

Konec února je tou nejlepší dobou k tomu, aby byl vánoční kaktus přesazený. V tu chvíli končí doba spojená s květem, a tak mu nijak neublížíte, ale naopak prospějete. I tím, že mu dáte více prostoru.

V prosinci na světlo

Nyní, se začátkem prosince je třeba dopřát kaktusu hodně světla. Obecně jsou zimní dny tmavé, a tak je na místě zajistit spíše dostatek umělého světla.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]