Starý nábytek je škoda vyhazovat. Renovace mu vrátí původní krásu a lze ji zvládnout svépomocí

Znáte to všichni. Rozhodli jste se zútulnit svůj byt či dům. Co ale se současným nevzhledným vybavením? Renovace starého nábytku je řešením. Krásné a pohodlné bydlení je snem každého z nás, je důležité cítit se doma příjemně a útulně a renovace původního nábytku k tomu pomůže.

Historický i moderní

Následující fotografie vás přesvědčí o tom, že při troše šikovnosti a kreativity lze ze starého a nevzhledného nábytku poměrně snadno vytvořit buď vkusný nábytek v retro stylu,  či nábytek  krásné moderně a sofistikovaně působící. Pokud se domníváte, že na to je potřeba větší množství finančních prostředků, mýlíte se. Mnohdy je totiž dobrý nápad, trochu času a šikovné ruce mnohem víc než peníze.

Co budete potřebovat?

Pokud se rozhodnete pro vlastnoruční renovaci nábytku, budete potřebovat především kvalitní brusný papír nebo hoblík, kterým odstraníte staré vrstvy laků a barev a zároveň obrousíte svrchní části prken, abyste se nemuseli obávat třísek. Další nepostradatelnou pomůckou bude samozřejmě dostatečné množství barev a laků. V současnosti je moderní především minimalistický skandinávský styl, kdy se dává přednost světlým barvám.

Jednoduché a originální

Efektním oživením nábytku je také jeho polepením různě vzorovanými tapetami, které oceníte nejen v případě, že nejste příliš výtvarně zruční a na vlastnoruční malbu nábytku si netroufáte, ale také v případě, kdy tapetami potřebujete skrýt například nějaké nedostatky nábytku. Velmi originální je také umístění LED světel na nábytek, například po vnějších hranách postele. Větší kusy nábytku je také vhodné ze spodních stran polepit filcovými nálepkami, nebudete tak mít obavu, že vám nábytek poškrábe při manipulaci podlahu.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]