Starý vagon může být velmi útulným bydlení. Chce to jen pár šikovných rukou

Starý vagon předělal na originální, útulné bydlení. Čtrnáctitunový vagon ležel opuštěný na poli a Matthew de Boer se rozhodl, že ho tam nenechá. Celý kolos tedy odtáhl na svou zahradu a pustil se do renovace. Celá práce mu zabrala více než půl roku, ale výsledek stojí za to.

Spousta práce

A počáteční stav vagonu rozhodně nevypadal příliš slibně. Měl sice docela robustní konstrukci, ale byl značně poničený. Ve střeše například zela obrovská díra, kterou bylo nutné ze všeho nejdřív vyspravit. Nápad, který Matthew měl, bylo vytvořit z tohoto základu světlé a vzdušné bydlení, které by vyhovovalo požadavkům moderního člověka. Zároveň ale chtěl zachovat jedinečný charakter tak, aby bylo zřejmé, že to není jen tak obyčejné bydlení.

Postupně se pod jeho rukama začalo zhmotňovat něco úžasného. Nejdříve bylo samozřejmě nutné opravit samotnou konstrukci, což bylo ve výsledku vlastně úplně nejsložitější. Bylo nutné zachovat specifický tvar i materiál a nejvíce práce si vyžádala zvláštní klenutá střecha. Jakmile bylo hotovo, Matthew jen vnitřek vymaloval světlými barvami, aby prostor působil světlejším a větším dojmem. Použil také řadu materiálů a doplňků ze secondhandů, aby prostor působil autentičtěji a aby si zachoval svou původní atmosféru.

Prodáno za jediný týden

Díky jeho úsilí vznikl jedinečný prostor, který působí nesmírně originálním dojmem. Uvnitř starého vagónu najdete téměř vše, co byste si mohli přát. Prostorný obytný prostor s postelí i pohodlným gaučem, samozřejmostí je i vybavená kuchyňka a další nezbytnosti, které člověk může každodenně potřebovat. Výsledek se Mattovi tak líbil, že původně ani nepočítal s tím, že by jej chtěl prodat. Zkusmo ale dal inzerát na internet a zjistil, že o jeho dílo je neuvěřitelný zájem. Jeho starý vagon se prodal během jediného týdne, takže si jej jeho majitel ani nestihl pořádně užít.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]