Štěnice v posteli aneb jak poznat, že mohou být i u vás doma

Kontrolujte pravidelně svou postel. I když na hygienu dbáte, tak se mohou štěnice objevit i u vás. Podle čeho je poznáte? Přinášíme vám celkem 5 signálů, které vás upozorní na to, že byste je měli hledat ve své posteli a na své matraci. Doporučujeme jejich výskyt podchytit včas, jelikož případná deratizace není nic levného. A jak poznat, že něco není v pořádku?

Štípance na těle

Štěnice může způsobit, že budete mít na těle štípance. Jejich identifikace je přitom celkem jednoduchá. Štípanec od štěnice může lehce připomínat puchýřky a charakteristické je pro ně také to, že budou na jednom místě, v shluku. Pokud takové štípance máte, tak buďte na pozoru.

Skvrny na posteli

Kontrolujte pravidelně své ložní prádlo, zda se na něm nenacházejí skvrny. Ty mohou být buď krvavém, nebo se může jednat také o skvrny s odstínem rezavé. V obou případech to může značit, že se ve vaší posteli nacházejí právě štěnice.

Zápach v ložnici

Je ve vaší ložnici zápach a tím místem odkud se line je právě vaše postel? Ano, důvodem zápachu může být klidně pot nebo obecní nečistoty, ale větší pravděpodobností je to, že zápach způsobují právě štěnice. Je dobré postel zkontrolovat, zda se v ní skutečně nenacházejí.

Kůže připomínající skořápky

Jak štěnice rostou, tak mohou na různých místech nechávat kousky kůže, která může připomínat drobné skořápky. Pokud je nacházíte ve své posteli, ale i na jiných místech, je celkem jasné, že se zde štěnice nacházejí. Řešení je v tomto případě jasné. Hledejte je a potom se je snažte co možná nejrychleji vyhubit.

Vajíčka připomínající rýži

Další známkou toho, že se u vás nacházejí štěnice, je rozhodně i to, že na své posteli, ale klidně i jinde na nábytku nacházíte jejich vajíčka. I ta identifikujete celkem jednoduše, jelikož mají tvar a vzhled rýže. Pokud se u vás něco takového skutečně nachází, začnete pátrat po tom, kde štěnice máte. A vyhubte je.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]