Stylová chata nenabízí jenom úžasný výhled. Zaujme i netradiční architekturou

Když se řekne chata, tak si většina lidí představí starou stavbu, která je na spadnutí. Tato verze vás však přesvědčí o opaku. I když původně jde také o desítky let starou chatu, prošla rekonstrukcí, a tak o ní můžeme mluvit jako o něčem, co je zajímavé moderní dílo, které vzniklo na základě návrhů prestižních architektů. Už z dálky láká hlavně na svůj tvar.

Tvar připomínající žalud

Právě tvar střechy jasně ukazuje, že tato chata není nijak obyčejná. Pokud se na její vzhled zaměříte blíže, musíte nám dát za pravdu v tom, že její tvar je inspirován žaludem. Pokud byste ji chtěli vidět osobně, je třeba vyrazit na ostrov Galiano který leží na západ od Vancouveru.

Dřevo jako základ

Tato netradiční chata zaujme také použitým stavebním materiálem. Tedy primárně obložením. Jelikož se nachází v přírodě, na břehu krásného jezera, bylo jasné že bez přírodních materiálů to nepůjde. A jaký by se měl zvolit jiný než právě dřevo. V tomto provedení z malých kusů vypadá dané obložení dokonale.

Nádherné klenuté stropy

Říkáte si, že uvnitř už najdete klasické místnosti a onen tvar žaludu je pouze exteriérovou dekorací? Je to velký omyl, jelikož i uvnitř najdete nádherné klenuté stropy. Ty dávají interiéru i pořádnou dávku praktičnosti, jelikož ten následně vypadá podstatně větší, než ve skutečnosti je.

Z ložnice je nádherný výhled

Na první pohled to možná nemusí vypadat, ale tato chata je dvoupatrová. V její horní části se nachází ložnice, kterou každý závidí. Není se čemu divit, jelikož je z ní, a to dokonce přímo z postele nádherný výhled. Posuďte to sami.

Důraz na netradiční osvětlení

Dost možná vás zaujme i řada netradičních prvků, hlavně v podobě použitých světel. Hlavně potom filmové osvětlovací reflektory, jenom tak pověšené na kabelech vypadají, jako by je tu zapomněli řemeslníci. Nenechte se ale zmást. Ty sem patří.

Praktičnost a útulnost je zaručena

Je cílem jenom tak odpočívat? Není nic příjemnějšího než si zatopit v kamnech, sednout si na gauč a odpočívat s jistotou krásného výhledu. A když je potřeba připravit oběd? Prostorná, dobře vybavená kuchyň ihned poslouží.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]